Velký přehled recenzí, testů, srovnání a článků: Hodinky, navigace Edge a příslušenství. Základní rozcestník

23.12.2023
Na webu už mám tolik článků, testů, srovnání, návodů či tipů, že se v tom sám přestávám orientovat. Sestavil jsem proto velký přehled všech důležitých článků o zařízeních, které jsem testoval za poslední dva roky
Recenze, hodně recenzí

V roce 2022 a 2023 jsem otestoval tolik hodinek, cyklonavigací  a přislušenství, až mi z toho jde hlava kolem


Během Covidu se v podstatě nic moc nedělo. Garmin neuváděl žádné zásadní produkty, ukázaly se jen mezigenerace cyklonavogací Edge 130 a 1030 Plus, či hodinky Forerunnery 55 či Forerunner 745. Smršť novinek nastala až na jaře 2022, kdy se ukázaly nové Fénixy, Epixy, Venu 2 Plus či Instincty 2. A od té doby doby nás Garmin zásobuje v podstatě každý měsíc něčím novým.

Tip: Bohatý rok 2022 aneb Kompletní přehled novinek Garminu: Hodinky, náramky, cyklonavigace

Před blížícími se Vánocemi jsem proto dal dohromady přehled nejen recenzí produktů, které jsem testoval, ale i srovnání, prvních pohledů či delších zkušeností. Zkrátka abyste vše o konkrétních hodinkách či cyklonavigacích měli hezky po ruce. Už jen proto, že zejména starší recenze už nemusí být úplně aktuální, zejména hodinky dostaly od uvedení řadu nových funkcí. 

Přehled se bude nejvíce hodit těm, kteří se teprve rozhodují, co si nadělit pod stromeček.

Forerunner 55

Po modelu Forerunner 45, který se aktuálně doprodává, jde o nejlevnější hodinky Garminu. Mají jen základní funkce, ale i zde najdete sledování spánku, Body Battery či měření VO2max. Někomu může vadit velmi malý displej, který zobrazí čtyři datová pole, a hodinkám chybí barometr. Nabízí ale solidní výdrž.

První test: Recenze Forerunner 55: Levné, ale s dlouhou výdrží

Druhá recenze a současně srovnání s topmodelem Fénix 7: Recenze běžeckých hodinek Forerunner 55 za 3 990 Kč. Co vám bude chybět oproti Fénix 7?

Forerunner 255

V tuto chvíli nejlepší hodinky v poměru ceny a výkonu, možná na úrovni Forerunnerů 955. Za zhruba sedm tisíc získáte všechny pokročilé běžecké funkce, chybět vám budou jen mapy a někomu snad i dotykové ovládání. Hodinky se nabízí ve dvou velikostech, což ocení především ženy. Obě provedení jsou velmi nositelné - lehké a tenké hodinky na ruce neucítíte. Přitom mají slušnou výdrž. 

Velká recenze hodinek

Srovnání a zkušenosti

Novinky: Doplněk zdřímnutí, vylepšené Body Battery, inlajny či obrázky v notifikacích

Forerunner 265

Novinka letošního jara vychází z modelu FR 255, přidává ale dotyk, displej AMOLED a také Připravenost k tréninku. Stejně jako „předchůdce“ jsou tyto hodinky nabízeny ve dvou velikostech. Hodinky mají v podstatě tytéž funkce jako Forerunnery 965, chybí však mapy a funkce, které se od nich odvíjí, jako třeba mapy v počasí. 

První dojmy: Hodinky Forerunner 265 s displejem AMOLED potěší plnou náloží funkcí a novou grafikou

Velká recenze:

Srovnání 

Novinky: Doplněk zdřímnutí, vylepšené Body Battery, inlajny či obrázky v notifikacích

Forerunner 955

Aktuálně jde o model s nejlepším poměrem ceny a výkonu, který je vybaven mapami. Oproti FR 255 je nabízen jen v jenom rozměru, a to právě z důvodu map - na malém displeji jsou mapy hůře použitelné. Výbava je stejná jako u Fénixů 7, ale cena je výrazně nižší. Navíc jsou hodinky velmi lehké a tudíž nositelné.

První dojmy: Hodinky Forerunner 955 vs. Fénix 7 a Epix

Velká recenze

Srovnání: Hodinky Forerunner 255 nebo 955? Aktuálně nejlepší hodinky v poměru ceny a výkonu

Tipy a novinky

 

Forerunner 965

Pro mě jsou to aktuálně nejzajímavější hodinky Garminu. Jsou lehké a tenké, ani velké, ani malé, přitom mají displej o velikosti 1,4", a to v provedení moderního AMOLED. Jsou vybaveny vším, co Garmin aktuálně umí, navíc mají rozumnou výdrž. Cena se nachází nekde mezi FR 265 a Epixy. 

První dojmy: Hodinky Forerunner 965 s velkým AMOLED displejem v kompaktním těle. Tohle se povedlo

Velká recenze

Srovnání a zkušenosti

Tipy a novinky

Fénix 7 Standard Solar

První Fénixy 7 ze sedmé byl solární model bez safíru, který jsem si pořídil záhy po uvedení na trh. Zklamala mě celkem vysoká míra odlesků displeje a nepříliš povedená mechanika kláves. Oproti safírovému provedení s titanem jsou hodinky těžší, ale stále ještě rozumné. Základní provedení má jen 16 GB paměti, což napravuje až řada Pro, kde je 32 GB dostupné pro všechny modely. 

Recenze:

Tipy a srovnání

20 zásadních důvodů, proč (ne)upgradovat na Fénix 7 (Pro) nebo Epix (Pro) z hodinek řady Fénix 6

Fénix 7S Solar Sapphire 

Nejmenší Fénixy se hodí především pro menší zápěstí. Pořídil jsem si je ne kvůli testu, ale chtěl jsem prostě vyzkoušet, jestli takto malé hodinky mohu reálně používat. A nemohu, jsou pro mě fakt malé. Ale s displejem o velikosti 1,2", mapami a slušnou výdrží dobře poslouží především ženám. V safírové verzi jsou navíc lehoučké. 

Recenze hodinek Fénix 7S Pro Sapphire Solar: Maličké, ale nabité funkcemi

Srovnání s Venu 2S:

Fénix 7X Pro

V tuto chvíli nejvyšší model Garminu v řadě Fénix. Oproti původní řadě má nový snímač tepu, který umožňuje měřit EKG a snímat teplotu pokožky, má rovněž vylepšenou svítilnu. Za mě je super novinkou vylepšená transreflexní vrstva, která zlepšuje optické vlastnosti za horšího osvětlení, a automatické podsvícení. To využívá jako čidla okolního světla solární panel.

Podrobná recenze:

Srovnání s Epix Pro 51 mm:

Epix 47 mm

První Epixy, označované jako gen2 (2. generace), nabídl Garmin jen v prostředním provedení 47 mm. Garmin si na nich chtěl otestovat zájem o hodinky s AMOLED displejem v provedení Fénixů. Tento model má 4. generaci optického snímače a oproti modelu Pro nemá svítilnu. Tyto hodinky jsem používal aktivně rok a půl, než přišla nová generace - a nutno říct, že mi tak nějak přirostly k srdci.

Megarecenze a zkušenosti po roce:

Fotosrovnání: Hodinky Epix ve velikosti 51 mm a 47 mm. Jaké výhody nabízí větší displej?

Epix Pro 51 mm

Původní Epixy byly dostupné jen v jednom provedení, což dost omezovalo zájem potenciálních uživatelů. Vylepšený model Pro už je dostupný ve třech velikostech, stejně jako Fénixy. A ten největší pak deklasuje všechny ostatní jak displejem, tak obří výdrží. Stejně jako F7X Pro má svítilnu LED a umí měřit teplotu pokožky a EKG. 

Recenze: Hodinky Epix Pro 51 mm jsou prostě velké a mají obří výdrž. Taková Endura s displejem AMOLED

Srovnání s Fénix 7X Pro:

Tipy a srovnání:

Instinct 2X

Hodinky zajímavé jednak outdoorovým vzhledem, jednak použitým černobílým displejem, navíc s nezvyklým tvarem. Mají extrémní výdrž v režimu hodinek a velmi výkonné solární dobíjení - v létě umí energii i přidat. Navíc jsou vzhledem ke své velikosti velmi lehké.

Recenze:

Nekonečná výdrž Instinct 2X Solar: Hodinky, s nimiž mi solární dobíjení konečně dává smysl

 

Venu 2

Zatímco první generace mě nezaujala, tu druhou jsem se rozhodl vyzkoušet. Hodinky této řady mají AMOLED displej a výhradně dotykové ovládání, tlačítka jsou zde jen pro vstup do aktivit a do menu, případně pro spouštění aktivit. Větší model používá moje dcera, menší pak manželka. Zatímco hodinky s dotykem nejsou vůbec pro mě, jim naprosto vyhovují.

Recenze hodinek:

Venu 3

Výrazně vylepšená generace nabízí ve stejném těle větší displej - menší model má 1,2" a větší pak 1,4". Nový snímač páté generace umíé měřit EKG a snímat teplotu pokožky. Hodinky získaly řadu nových fitness a zdravotních metrik, možnosti měření aktivit jsou ale stále poněkud omezené.

Velká recenze:

Novinky a srovnání:

Vívoactive 5

V podstatě jde o ořezanou verzi hodinek Venu 3, navíc jen v jednom provedení - 42 mm a displejem 1,2". Za hlavní nevýhodu považuji absenci barometru, který znemožňuje sledování výstupu a sestupu během aktivity. Hodinky mají také starší snímač, takže nemžeí teplotu pokožky či EKG. 

Recenze hodinek

Fotosrovnání: Hodinky Forerunner 965, Venu 3 a Vívoactive 5. Dotyk, AMOLED a tři různé velikosti

Edge 540

Základní cyklonavigace bez dotykového displeje se ovládá pouze tlačítky, což je někdy trochu nevýhoda - zejména nastavené funkcí a obrazovek je často dost krkolomné. Pohodlné je pouze přepínání obrazovek při jízdě. Bez solárního dobíjení je displej celkem slušně čitelný, ale stále trpí určitou mírou odlesků. 

Recenze cyklonavigace:

Kompletní přehled ClimbPro: Při navigaci po trase, freerideové stoupáky. Hodinky a cyklonavigace

Edge 1040 Solar

Aktuálně nejlepší cyklonavigace Garminu, která má jednak velký displej, jednak celkem výkonné solární dobíjení. Je trochu škoda, že nemá tlačítka pro přepínání obrazovek jako Edge 840, ale i s tím se dá žít. Nabízí naprosto všechny funkce, které by si cyklista mohl přát. Pokud chcete ušetřit, můžete si pořidit základní verzi bez soláru, která má méně paměti - 32 GB oproti 64 GB u solárního modelu.

Recenze cyklonavigace:

Tipy a novinky:

Doplňky a příslušenství

Garmin, to ale nejsou jen hodinky a cyklonavigace. Nabízí také řadu příslušenství a doplňků jako světla, senzory, hrudní pásy či chytré váhy. Těm se věnuji spíše okrajově, ale přece jen je nemohu opomenout.

Držák na řidítka Garmin: Upevněte svoje sportovní hodinky na kolo

Čidlo rychlosti a kadence: Zásadní doplňky pro jízdu na kole. Možnosti a nastavení

Svítilna Varia UT800: Pořádné světlo pro noční aktivity s chytrými funkcemi

Chytrá váhy Index S2: Automatické sledování hmotnosti a tělesných metrik až pro 16 lidí

Hrudní pás HRM-Pro (Plus): Nejen měření tepovky, ale řada dalších sportovních funkcí

Nylonový řemínek UltraFit: Nesnesitelná lehkost bytí a pohodlné nošení


Doufám, že všechny odkazy sedí, námátkou jsem je kontroloval. Kdyby bylo něco špatně, napište do diskuze. 


Diskuse k článku (10)
Tagy: