Doba regenerace: Hodinky poznají, jak dlouho máte odpočívat

21.6.2017
Pokročilé modely hodinek jaké Fénix nebo Forerunner mají funkci Doba regenerace, která vám doporučí, jak se chovat po poslední aktivitě. Zda můžete trénovat jako obvykle, či zda máte odpočívat - a hlavně jak dlouho
Doba regenerace

Po jízdě nebo běhu se vám ukáže, jak dlouho byste měli regenerovat

Regenerace je zcela zásadní, ale často přehlížená součást tréninkového procesu. Během regenerace se tělo adaptuje v reakci na trénink a probíhá obnovení důležitých zásob. Nedostatek regenerace může dokonce vést k tomu, že nezaznamenáte vůbec žádné zlepšení kondice ani výkonu.

Sledování míry regenerace vám ukáže, kdy bude užitečné absolvovat intenzivní trénink, a zajistí, že bude vaše práce odměněna výsledky, které očekáváte. Získáte schopnost informovaně aktualizovat a optimalizovat své tréninkové programy.

Dejte si pauzu

Po každém tréninku vám zařízení ukáže počet hodin, po jejichž uplynutí budete zase zpátky na téměř 100% úrovni a budete moci absolvovat náročný trénink nebo zaběhnout závod. Tento výpočet poskytuje společnost Firstbeat a je přizpůsobený přímo vám na míru, protože se zakládá na jedinečném digitálním modelu vaší fyziologie. Využívá kombinaci skóre Training Effect daného tréninku, úrovně výkonnosti a kondice během tréninku a také počtu hodin regenerace, který vám ještě zbýval při zahájení tréninku. Doba regenerace je různá a může trvat až 4 dny.

Poznámka: Pro dosažení co nejlepších výsledků je dobré nejprve s hodinkami absolvovat několik běhů, aby zařízení správně rozpoznalo vaši celkovou kondici. Jakmile ji určí, budou další časy regenerace pravděpodobně přesnější.

Tip: Aktuální dobu regenerace si můžete zobrazit pomocí doplňku výkonu tlačítka nahoru nebo dolů. Zvolením možnosti START pak můžete procházet jednotlivé výsledky měření výkonu (VO2 max...) a zobrazit si čas na regeneraci.

Tagy: 
Zdroj: 
Garmin