Základní běžecké hodinky Forerunner 65: Displej AMOLED a opravdu jen ty nejnutnější funkce
Hlavní záložky
Na začátku jara - anebo na konci zimy, záleží na úhlu pohledu - Garmin docela překvapil novým modelem hodinek Forerunner 165, který spadá pod model FR 265. Má jednu velikost, stejně jako Vívoactive 5, a ořezané funkce. Nabízí vše pro běh vč. barometru i nepříliš častých aktivit, je ale omezen ohledně aktivit dalších.
S cenovkou 6 990 Kč za model bez hudby patří k velmi levným modelům, za podobnou cenu se prodávají i stylové Vívoactivy 5, které ale cílí na jiné zákazníky; spíše než na běžce na ty, co cvičí indoor, už jen proto, že chybí barometr, což je pro outdoorové aktivity (za mě) naprosto zásadní funkce. Zkrátka hodinky FR 165 se povedly a kdyby se prodávaly ve dvou velikostech, neměly by zásadní chybu.
Nepřehlédněte recenzi hodinek Forerunner 165:
- 1. Základní běžecký model s AMOLED. Velikost, funkce a omezení
- 2. Snímače, sportovní metriky, aktivity, možnosti běhu, hudba a výdrž
Ještě levnější hodinky
Garmin má však (zatím) ještě levnější běžecký model, a sice Forerunnery 55. Tyto hodinky mají transreflexní MIP displej, parádně čitelný na slunci, ale naopak hůře viditelný v interiéru, navíc malý a s mizerných rozlišením. Je velmi hrubý a data na něm vypadají jako z minulého století. A protože tyto hodinky jsou na trhu už tři roky, je nasnadě, že Garmin uvede nástupce (postupně jej stahuje z prodeje, např. na svém webu už FR 55 vůbec nemá).
A tím nebude nic jiného, než Forerunner 65. Garmin tak bude mít ucelenou řadu - FR 65, 165, 265 a vrcholový model 965. A je skoro sázkou na jistotu, že i tento model bude vybaven displejem AMOLED. K tomu přidáme čtvrtou generaci optického snímače a pár vylepšení jako sledování spánku přímo v hodinkách, noční VST, více aktivit pro běh, lepší tréninkové funkce vč. nového Stavu tréninku apod.
TIp: Recenze běžeckých hodinek Forerunner 55 za 3 990 Kč. Co vám bude chybět oproti Fénix 7?
K dispozici bude opět jen jedna velikost, a to stejná jako u FR 55 - tedy 42 mm, displej pravděpodobně o velikosti 1,1" (FR 55 mají 1,08"). Je mimochodem zajímavé, že zatímco hodinky FR 265/265S mají displej o velikosti 1,3"/1,1", stejně velké Venu 3/3S displej o velikosti 1,4"/1,2". Ohledně dotyku si nejsem příliš jist, Garmin má sice všechny hodinky s AMOLED vybaveny dotykem, ale u levných hodinek by to bylo zvýšení nákladů.
Čtěte dále: Recenze hodinek Vívoactive 5
Zásadní je barometr
Asi největším otazníkem je barometr, který umožňuje během aktivit sledovat aktuální výšku, počítat nastoupané metry a mít přesná data po uložení aktivity. A vzhledem k tomu, že i dnes Garmin uvádí nové modely bez této funkce (Vívoactive 5), tak bych s barometrem moc nepočítal. Rovněž jako s přehrávačem hudby nebo vylepšenou organizací doplňků ve složkách.
Tip: Zásadní důvod, proč je tak důležité mít barometr: Přesné počítání nadmořské výšky při aktivitě
Zkrátka půjde o úplný základ, který pro běh, základní aktivity a sledování fitness a zdraví bude mnohým dostačovat. Zatím nemám žádné indicie, kdy se novinka objeví na trhu, jistotou je snad jen cenovka - nižší než u FR 165; odhaduju na úrovni 4 990 Kč. Tolik stály hodinky FR 55 při uvedení na trh, dnes je koupíte pod čtyři tisíce.
I když jsem zatím nenarazil na žádné konkrétní informace/úniky, dá se toto všechno odvodit z „logiky věci“. Garmin jednak potřebuje aktualizovat svůj nejstarší a současně nejlevnější běžecký model, jednak jej nemůže vybavit lépe než FR 165. Čili otázkou není, zda takový model přijde na trh, ale kdy. A já bych sázel na letošní rok.
Diskuse k článku (6)