Komentáře

Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

No nevim, zkousel jsem a za me dost zklamani, tohle je dobry tak tam, kde se nepouzije GPS. Jinak obrovsky rozdil mezi nastoupanymi a sestoupanymi metry. Ono i tech 50 metru na 5ti km mi prijde dost, na 50ti km uz to mas 500 vyskovych metru a to mi prijde dost.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Bacha, to 50 metrů v délce. Píšu" "Jasně, mapa se v bodech zvratu neshoduje, ale nastoupané metry byly shodné a celek se na pěti kilometrech lišil jen o 50 metrů." Ano, možná to není úplně zřejmé, tak to raději upravím :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Dobra, diky za upresneneni, ale stejne ta "presnost" mereni je dost hrozna, na zavodu,kde bylo prevyseni pres 8000m mi ultra rezim ukazoval nastoupano o cca 3000 metru mene.
Vaše jméno, přezdívka: 
Miras

Takž převýšení se skládá na trase z kombinace barometru a GPS ? myslel jsem že je to jen o barometru
Vaše jméno, přezdívka: 
Radek

Určitě, protože někdy změny tlaku nejsou vyvolané pouze změnou výšky, ale také počasím.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem


Za mě je UltraTrac spíš pro chůzi a expedice, než pro závody. Tam chce mít člověk přesnější data, což UT neumí.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Další věc je, že mi do nachozených kilometrů počítá UltraTrac i jízdu autobusem
Vaše jméno, přezdívka: 
Černoboh

A nestačí v autobuse aktivitu pauznout?
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

No když už není v možnostech auto pauzy strop pro zastavení aktivity, očekával bych, že MOVE IQ to pozná a třeba se zeptá. Přeci jenom ujít 500 metrů za minutu nejde.
Vaše jméno, přezdívka: 
Černoboh

Občas se mi stává, že zapomenou stopnout aktivitu a změří mi kus jízdy autem. Pak si ji ale prostě zpětně odříznu. Ale jo, mohlo by to Garminu být podezřelé, že jdu/běžím rychlostí 50 km/h a víc.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

To samé u chůze, kdy zapomenu vypnout aktivitu a nahodí mi navíc 3 hodiny, když jsou hodinky na stole. Čas neřeším, jde mi o vzdálenost, ale hodinky zbytečně jedou GPS. Jasně že si mohu zapnout autopauzu, ale ta je někdy fakt opruz. Prostě upozornění jako je výzva k uložení aktivity po ukončení aktivity v poli s metrikami. Stejně tak by se mohl vypnout display, když leží na tom stole nebo při spánku. Senzory vypnout umí...ale to už jsem jinde a chtěl bych toho asi moc :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Černoboh

Které hodinky? Pokud jde o modely s AMOLED, tak ty vypínat displej snad umějí. Pokud jde o modely s transflektivním displejem, tam jsem moc vypínání displeje neviděl (leda při aktivitě, to F7 umějí, ale pak mi displej šel zapnout jen s podsvícením, což mi přijde kontraproduktivní), nicméně je otázka, kolik by se vypnutím displeje ušetrilo. Kdysi jsem to počítal pro Pebble Time Steel na základě rozpisu, co která komponenta žere. Výsledek byl, že totální vypnutí displeje by k asi týdenní výdrži přidalo tak půl hodiny. U Garminu se to bude trochu lišit (zřejmě modernější HW, na druhou stranu mají třeba senzor tepu), ale čekám ± podobně mizivý efekt.
Vaše jméno, přezdívka: 
v6ak

Tactix Delta Solar. Vzhledem k tomu, že by nešlo o reálný spánek, ale o nastavené rozmezí spánku, tak je to vlastně jedno, kolik by se uspořilo. Ale jestli papírově vydrží s max. úsporou (pouze hodiny a display) 80 dní, resp. 120 dní solar verze, tak to určitě nevyžerou hodiny.
Vaše jméno, přezdívka: 
Černoboh

V tom extrémním režimu by to k 80d (případně 120d) výdrži už nějaký den teoreticky přidat mohlo, ale zázraky bych nečekal. Bude potřeba napájet řídicí čip, který je na chytré hodinky celkem úsporný, ale v porovnání s hloupýma digitálkama docela žravý. U zmíněných Pebble měl na spotřebě řádově větší podíl než displej. I když budu u dnešních Tactixů čekat úspornější čip a podobně úsporný displej, asi ta spotřeba čipu bude mít v extrémně úsporném režimu hlavní podíl. BTW: Zajímal by me use case pro takto extrémně úsporný režim. Na stálé použití to asi není (pak hloupé hodinky za zlomek ceny udělají lepší službu), jde o nějaké kombinované použití delší dobu někde mimo civilizaci?
Vaše jméno, přezdívka: 
v6ak
Zpět na článek