Srovnání grafiky uživatelského prostředí: Fénix 8 AMOLED vs. Enduro 3 a Fénix 8 Solar
Hlavní záložky
Hlavním rozdílem mezi displejem AMOLED a transreflexním MIP jsou barvy a rozlišení. Zatímco na Fénixech 7 a Epixech se uživatelské prostředí prakticky nelišilo, hodinky Fénix 8 v provedení AMOLED a Solar mají odlišný hlavní font a jinou grafiku zejména v doplňcích. Týká se to například podkresů v menu, grafiky grafů v při aktivitě či doplňku Počasí.
Zajímavé ale je, že zatímco font textu je odlišný, font číslic shodný. Na displeji MIP tak prostředí více připomíná Fénix 7, zatímco provedení AMOLED se více podobá Forerunnerům 965. Já bych přitom ocenil opak - aby font textu byl stejný, ale font číslic odlišný. Transreflexní displej nemusí šetřit energii, takže čísla mohou být klidně tlustší - a tudíž by byla lépe čitelná data v datových polích. Takto jsou zbytečně tenká.
Zásadním rozdílem je pak zobrazení sdružených notifikací. Zatímco na AMOLED jsou složky ohraničené hezky podkresem, který neruší, na MIP jsou tu nevzhledné rámečky, které vytváří nehezké dvojité linky. Navíc jsou v náhledech příliš malé texty, které neodpovídají velikosti písma v doplňcích či textům samotné notifikace. Toto by chtělo ještě vymyslet jinak.
Recenze hodinek Enduro 3
- 1. Rozdíly oproti Fénix 8, design, displej a ovládání, sport a fitness metriky
- 2. Data v aktivitě, mapy, navigace, výdrž, solární dobíjení a nedostatky
Recenze hodinek Fénix 8
- 1. Přehled modelů, displej AMOLED, provedení a krycí skla, nové funkce
- 2. Uživatelské prostředí, dědictví Forerunnerů, hlasové ovládání a volání
- 3. Potápění, fitness a aktivity, přesnost GPS, výdrž, solární dobíjení a dojmy
Mně se celkově více líbí prostředí modelu AMOLED, celkový uživatelský dojem je prostě lepší. Ale pro sportovní aktivity mi více sedí MIP. Takže doufám, že mi Garmin brzy nabídne Fénix 8 s microLED, který by mohl být zajímavým průnikem obou světů.
Diskuse k článku (12)