Fotosrovnání Fénix 8, Fénix E, Epix a Fénix 7X Pro: Odlišné prostředí, displeje a čitelnost
Hlavní záložky
Rodina hodinek s displejem AMOLED se mi úspěšně rozrůstá, pokud nepočítám Fénixy E, které mám pouze půjčené, tak mám doma Venu 2S, Venu 3, Forerunnery 165, Forerunnery 965, Epixy a nově Fénixy 8. Modely s displejem MIP pak zastupují Forerunnery 55, Forerunnery 255, Instincty 2, Instincty 2X a Fénixy 7X Pro.
Čili mám možnost srovnat v podstatě cokoliv s čímkoliv. Navíc hodinky mají různá skla, ať už jde o běžné minerální sklo, Gorilla Glass 3, Gorilla Glass bez určení modelu, Gorilla Glass DX a safír. Takže když chci srovnat čitelnost různých hodinek za odlišných okolností, mám možnost. A nejen to, můžu porovnat nové i starší prostředí i funkce.
Nové a staré Fénixy
A toho jsem využil i nyní, když jsem vedle postavil dvě novinky, Fénix E a Fénix 8 se sklem Gorilla Glass, a dva starší modely Epix a Fénix 7X Pro se safírem. Vlevo jsou Fénixy 8 v provedení 47 mm s AMOLED, následují Fénixy 7X Pro s transreflexním displejem, Epixy s AMOLED a Fénix E rovněž s AMOLED.
Na první pohled je poznat, že hodinky s AMOLED za běžného osvětlení v místnosti dominují, zatímco displej s MIP i s podsvícením, které je nastaveno u F7X Pro na automatiku, takovou čitelnost prostě nemá. Kdybych tam nacpal podsvícení 100 %, tak samozřejmě ano, ale už je to výrazně na úkor výdrže. MIP se safírem má také horší kontrast než AMOLED se safírem (Epixy).
Na první pohled je také vidět rozdíl mezi použitým fontem mezi novými a „starými“ Fénixy (Epixy). Nové prostředí Fénix 8 s displejem AMOLED a Fénix E totiž vychází z Forerunnerů x65 a částečně i Venu 3. Garmin totiž, zdá se, místo vývoje dvou odlišných UI (fitness a outdoor produkty) přešel na jediné. Ale stále tu jsou rozdíly, aby si řady Fénix, Forerunner a Venu zachovaly svoji svébytnost.
Diskuse k článku (8)