Garmin výrazně zatraktivnil cyklonavigaci Edge 540 se solárním dobíjením. Stojí méně než bez soláru

18.10.2024
Cena je na úrovni, která už může řadu cyklistů přesvědčit o investici do novější generace
Cyklonavigace Edge 540

Má sice maličký displej, většina cyklistů však ocení kompaktní rozměry. Nyní navíc nemusí řešit příplatek za solár


Když jsem loni v dubnu a květnu testoval nejmenší a nejlevnější cyklonavigaci Edge 540, měl jsem poněkud problém s ovládáním pomocí tlačítek. A to zejména při jízdě, kdž jsem se potřeboval dostat k pokročilejším funkcím jako ClimbPro nebo doplňkům (třeba ovládání světel a radaru). 

Zatím na hodinkách dotyk nijak neocením, cyklonavigace už je natolik komplikovaná, že se dotykové ovládání hodí a obecně jej preferuji. Proto používám Edge 1040 a Edge 1050, modely, které se mi dotykem ovládají lépe než Edge 540 bez dotyku. Ideálem je pak Edge 840, který podporuje obojí - funkce ovládáte dotykem, ale obrazovky si při jízdě přepínáte tlačítky. 

V recenzi jsem také upozorňoval na to, že solární vrstva poněkud zhoršuje optické vlastnosti displeje - snižuje kontrast a zvyšuje mítu odlesků. Proto jsem doporučoval spíše model bez soláru, který jsem ostatně testoval. Navíc provedení se solárem bylo tehdy o 2 500 Kč dražší (a sice za 11 990 Kč), což už je na peněžence dost poznat, když základ pořídíte za 9 590 Kč (doporučená koncovka).

Nepřehlédněte velkou recenze cyklonavigace Edge 540

Garmin ale učinil na jaře krok, který mě docela překvapil. Cena solárního modelu je dlouhodobě nižší než cena základního provedení - a to 8 790 Kč. Proto není divu, že se model, o který dříve moc zájem nebyl (spíše se kupovala základní cyklonavigace Edge 840), dostal do popředí a prodává se lépe než provedení bez soláru.

U prodejců jako Pulsmetry.cz se dá základní model sehnat za 8 690 Kč, takže rozhodování, které provedení si pořídíte, už není ovlivněno cenou, ale jen čistě vašimi preferencemi a potřebovami.


Diskuse k článku (13)
Tagy: