Spotify, YouTube Music nebo Deezer: Jak přehrávat svou oblíbenou hudbu na hodinkách Garminu

14.6.2024
Současné mobily jsou přece jen hodně těžké a běhat s nimi není příliš pohodlné. Proto je lepší hudbu při běhu nebo dalších aktivitách přehrávat rovnou z hodinek. Nově už je podporovaná také služba YouTube Music!
Běžíme se Spotify

Přehrávání hudby na hodinkách je fajn, ale je nutno dávat pozor na okolí


Ještě před pár lety jsem při svých aktivitách - jízdě na kole - poslouchal ve sluchátkách hudbu. Až jsem zjistil, že ji nejenom nevnímam, ale vytváří jen další zbytečný hluk a já ve městě neslyším auta, co mě míjí, a v lese nevnímám ten klid a přírodu. Takže jsem s hudbou na kole skončil a více si užívám zvuků okolí.

Streamování lepší

Proto jsem neměl ani motivaci přehrávání hudby v hodinkách nějak extra zkoušet a testovat. Nejvíce mne to zajímalo při uvedení hodinek Forerunner 645, což byl první model, který přehrávání hudby umožňoval. Ale tehdy jsou to zkoušel jen lokálně - nahranou hudbou z počítače ve formátu MP3. Garmin ale podporuje i streamovací služby, které umí vytvářet playlisty oblíbených písniček, co si pak pouštíte při aktivitě. 

Nepřehlédněte: Forerunner 645 Music: Jak funguje přehrávání hudby? 

Opět jsem tu ale narazil na omezení. V českých podmínkách donedávna fungoval v podstatě jen Spotify, Amazon Music a Deezer u nás mnoho lidí nepoužívá. Letos v červnu však Garmin konečně doplnil podporu YouTube Music, čili možnosti přehrávání se zase o kousek rozšiřuji. 

Já jako hlavní streamovací službu ovšem používám Apple Music, čili pro mě stejně přehrávání hudby v hodinkách moc není. Mám i rodinné předplatné Spotify, ale to jen kvůli holkám a ženě, já sám Spotify v podstatě nepoužívám, čistě jen pro testy hudby v hodinkách.

Streamování to jistí. Ale jen offline

Každopádně streamování je pro poslech hudby lepší než nahrávání offlajn hudby přes kabel, kterou musíte stahovat z počítače. Už jen proto, že již několik let novou hudbu prostě neukládám, jen streamuji a plně mi to vyhovuje. Snadno se přidávají nová alba, playlisty, člověk nemusí řešit žádné tagování apod. Ale pozor! Abyste mohli využít těchto služeb, musíte mít předplatné - s účtem zdarma zde nepochodíte. 

Jakmile máte zřízen Premium účet, ať už Spotify či YouTube Music, můžete si stáhnout patřičnou aplikaci do hodinek. A to buď přes aplikaci Connect IQ z mobilu, nebo u novějších modelů přímo z hodinek - Connect IQ Store. V takovém případě se musíte připojit k Wi-Fi a současně mít dost energie, protože s vybitými hodinkami se aplikace odmítne stáhnout. To samé platí i pro následné stahování alb a playlistů do hodinek.

 

Přidejte si hudbu

Aplikace Spotify a YouTube Music se neukáže v seznamu aplikací/aktivit, ale přidá se jako poskytovatel hudby do doplňku Ovládání hudby. Nyní si najděte patřičný doplněk, případně běžte do menu a zde vyberte Hudba. Služba se bude chtít nejprve přihlásit, což musíte udělat na mobilním telefonu v aplikaci Connect. Po odsouhlasení podmínek se na hodinkách načte aplikace dana služba a vy s ní můžete hned začít pracovat. 

Následující popis platí pro Spotify, YouTube Music se ovládá podobně, ale detaily jsou trošku jiné. Zvolte položku Přidat hudbu a podcasty. Nyní máte možnost zvolit:

  • Seznamy skladeb - vaše seznamy hudby
  • Naposledy přehrávané - to, co jste naposledy přehráli na počítači nebo v mobilu
  • Vytvořeno pro vás - já tam mám zatím prázdno, ale počítám, že se tam vytváří obsah podle toho, co poslouchám
  • Tréninky - Spotify má vytvořeno řadu playlistů, které se hodí pro běh nebo pro další aktivity; jen si vyberete žánr
  • Podcasty - sledované podcasty 

V každé položce si můžete vybrat položku, která se pak stáhne do hodinek. Zatímco pro práci se seznamy a pohyb v menu stačí mít připojen mobil, z něhož se bere datové spojení, pro stahování vlastních skladeb už musíte být na Wi-Fi. Jakmile se hodinky připojí k Wi-Fi, začne se stahovat. Bohužel, není možno označit více seznamů a ty pak stáhnout dávkově, každý seznam se stahuje zvlášť.

Poznámka: Pro stahování přes Wi-Fi je třeba mít aspoň nabitou baterii, s méně procenty se hudba stahovat nebude. 

A hrajeme!

Jak jsou požadované seznamy nahrány v hodinkách, je možné je rovnou přehrát. Nejprve se ale musí připojit spárovaná sluchátka nebo reproduktor. Spárování provedete stejně, jako připojení třeba snímače rychlosti. Přehrávání probíhá postupně nebo náhodně, oproti hudbě uložené v hodinkách z počítače nelze zobrazit seznam v playlistu. Je také možno nastavit opakování celého playlistu.

A jak přehrávat hudbu při aktivitě? Stačí v nastavení datových přidat Ovládání hudby jako další datovou obrazovku a v ní pustit hudbu, která se ovládá stejně jako doplněk. V náhledu se ukazuje přehrávaná hudba, v kontextovém menu pak hudbu můžete změnit. Pro aktivitu se hodí ideálně možnost hudbu přehrávat náhodně, což hodinky také podporují.


Diskuse k článku (17)
Tagy: