Hrudní pás HRM-Swim: Jak si změřit tep při plavání, když to optika a jiné hruďáky nezvládají

25.5.2017
Hrudní pás pro měření tepu pod vodou HRM-Swim uvedl Garmin před necelými dvěma lety. Jde o jedinou možnost, jak si změřit tep pod vodou. Klasické pásy a optické snímače v hodinách to totiž neumí
HRM-Swim

Samotný snímač je menší než u HRM-Premium a je vodotěsný


Obyčejné hrudní pásy jako HRM-Standard, HRM-Premium či HRM-Run měřit tep pod vodou neumí. Důvod je prostý. Pod vodou totiž nefunguje jakýkoliv bezdrátový přenos dat, takže z klasického pásu byste žádná data nedostali. Ani optika není řešením. Byť pod vodou plus minus funguje, není přesná a z toho důvodu ve chvíli, kdy spustíte aktivitu plavání, hodinky snímač vypnou.

HRM-Swim (a jeho bratříček HRM-Tri určený pro triatlon) má ale řešení. Ve chvíli, kdy odstartujete aktivitu (jakoukoliv), sesynchronizují se vnitřní hodiny pásu a pás začne váš tep ukládat do paměti. Jakmile aktivitu uložíte, data z pásu se spárují a v deníku Connect uvidíte, jaký jste měli tep.

Toto však funguje jen s hodinkami, které jsou podporovány: Fénix 3/3 HR (a odvozené modely), Fénix 5 (a odvozené modely), Forerunner 920XT a 935, Epix a kamera Virb 360. Například u modelu Vívoactive HR máte smůlu a HRM-Swim zde funguje jako úplně běžný hruďák - tj. mimo vodu.

Teď se už jen těším, až HRM-Swim vyzkouším v bazénu.

  • HRM-Swim

    Pás HRM-Swim je stylově modrý a na straně, která doléhá na hrudník, má protiskluzový povrch

  • Srovnání s HRM-Premium

    Pro jízdu na kole či běh standardně používám pás HRM-Premium, který byl dodáván k hodinkám Vívoactive HR. Všimněte si, že HRM-Swim je podstatně širší - to proto, aby pod vodou dobře seděl na hrudníku

  • Na těle sedí HRM-Swim dobře, pás však není tak pružný jako u HRM-Premium. Uvidíme, jak to bude pod vodou


Diskuse k článku (0)