Držák na řidítka Garmin: Upevněte svoje sportovní hodinky na kolo
Hlavní záložky
V takovém případě je lepší mít hodinky umístěny přímo na řídítkách kola. Kromě toho, že na ně i lépe vidíte, se dají snáze ovládat, což je v případě, že jsou na zápěstí, v podstatě nemožné. Jenže řidítka jsou velmi tenká a sám jsem kdysi při snaze umisťovat hodinky na různé modely kol docela trpěl. Hodinky při jízdě nedržely, špatně se ovládaly, protože pod rukou uhýbaly, a někdy se zcela protočily, takže na ně nebylo vůbec vidět.
Nepřehlédněte: Sedm zásadních důvodů, proč mít při jízdě hodinky na řídítkách kola. A jeden, proč na ruce
Zkoušel jsem to kdysi řešit omotávkou na silniční kolo, kousky gumy, lepicími páskami, až jsem v roce 2017 skončil u „oficiálního“ držáku Garminu. Ten je určen především pro hodinky Forerunner, Fénix a Epix, které jsou vyjmenovány v podporovaných modelech, ale v podstatě na něj můžete umístit hodinky jakékoliv - Moje první hodinky, které jsem takto vozil, byly Vívoactive HR - a s nimi vznikal i původní text tohoto článku.
Zjednodušeně řečeno, jde v kus gumy, kterou připevníte pomocí dvou pásků na řidítka a na ně podobně jako na zápěstí připevníte hodinky. Jednoduché, funkční. V podstatě se dá nahradit čímkoliv jiným, co udělá „tlustá“ řídítka, ale proč to dělat, když je držák tak levný.
Čtěte dále: Věčné dilema: Stačí na kole hodinky, nebo je lepší si pořídit cyklonavigaci Edge? Jedno, nebo dvě zařízení?
Snadná montáž
Držák obsahuje také jakousi gumovou krytku (s logem Garmin), která by měla hodinky chránit před pádem a také zabránit sklouznití hodinek z držáku do boku. Manuál doporučuje umístit je směrem dopředu. Jenže v tom případě držák vypadal hůře, než s logem dozadu (tak, jak je to na obrázcích) a hodinky se na něj špatně umisťovaly kvůli nutnosti protáhnout škvírou zámek pásku. Takže jsem jej namontoval „proti směru“ a nemyslím si, že by to bezpečnosti hodinek při případném pádu nějak uškodilo.
Stahovací pásky jsou docela blízko u sebe, takže širší řemínky budou mít problém, aby se mezi nimi protáhly. Na 26mm hodinkách řemínek o stahováky trochu dře, ale uchycení to nikterak nevadí. Samotný držák je sice celkem masivní, ale ani v případě, že na něm nejsou umístěny hodinky, nevypadá na řídítkách úplně vzhledně.
Tip: Držák není nutno na řidítka v místě, kde mají nejvyšší průměr (31,8 mm nebo 35 mm) upevňovat stahovacími pásky, je velmi pevný a drží v tomto místě sám. Jakmile na něj dáte hodinky a stáhnete jej řemínkem, bude držet jako přibitý. Navíc tak můžete snadno migrovat držák na jiné kolo - nemusíte jich kupovat více.
Sám používám dva, jeden mám doma a jeden v práci, abych je nemusel tahat sem a tam - neustále jsem na to zapomínal. Střídám je s držákem pro Edge, který také nemám na kolech namontovaný napevno; sudnávám je, aby se zbytečně nevytahala guma, co ho drží.
Problém bude s nylonem
Jeho mohutnost je ideální pro hodinky s dlouhým řemínkem, ale dostal jsem na ně i Fénixy 7S. Problém by teoreticky mohl nastat s hodinkami s 18mm řemínkem jako Vívoactive 4S nebo Venu 2s, ale to jsem nezkoušel. Problém nastane ve chvíli, kdy nemáte klasický řemínek se zapínáním, ale nylonový UltraFit. Tam holt musíte počítat s tím, že hodinky vozíte na zápěstí.
Čtěte dále: Recenze nylonového řemínku UltraFit: Nesnesitelná lehkost bytí a pohodlné nošení
Přes tuto drobnost je držák užitečnou pomůckou a nemít jako hlavní měřič jízdy specializovanou cyklonavigaci Edge 1040, určitě bych jej používal i přes léto, kdy je možné mít hodinky na ruce. Za to pohodlí, když máte údaje o jízdě před sebou, zejména při navigaci, to rozhodně stojí. Sežene jej plus minus za 290 Kč.
Nepřehlédněte: Bezdrátové snímače a příslušenství pro běh a cyklistiku: Dynamika běhu, tepovka, výkon, světla, radary
Diskuse k článku (4)