Vystoupaná patra: Nová aktivita na hodinkách Vívoactive 3, Forerunner 935 a Fénix 5

19.12.2017
Garmin konečně přišel na to, že když už jeho hodinky umí díky barometru počítat patra, že by z toho mohl udělat i standardní aktivitu. Takže, hurá na schody!
Forerunner 935

Počet nastoupaných a sestoupaných pater na FR935. Datové obrazovky jsou stejné jako u jiných aktivit

Aktivitu počítání pater dostaly v aktualizaci firmwaru nejvyšší modely hodinek, a sice Fénix 5 a Forerunner 935, nativně se pak objevily v modelu Vívoactive 3. U Fénix 5 a FR935 je vidět, že jde o novinku, protože aktivita ještě není ani plně počeštěná.

Pěkně si zafuníte

Aktivita samotná je v podstatě velmi jednoduchá - jde o indoor, tedy GPS je vypnutá, a v datových polích se objevily nově položky, které počítají počet vystoupaných a sestoupaných pater a počet vystoupaných pater během jedné minuty - jakási obdoba tempa či průměrné rychlosti. 

Datové obrazovky aktivity si můžete libovolně upravit tak, abyste viděli třeba i nadmořskou výšku nebo průměrný srdeční tep - a ten se při stoupání docela zvedá. Já aktivitu testoval v osmipatrovém paneláku a celkem jsem se zapotil. Jasně, když jdete osm pater nahoru a pak osm dolů, tak si trochu odpočinete, ale i tak se mi v osmém patře dostával tep nad 130 tp/min. 

Měří celkem přesně

Celkově se mi mělo na hodinkách objevit 40 vystoupaných a sestoupaných pater, Vívoactive 3 naměřily 35 pater, Forerunner 935 pak 37 pater. zajímavé je sledovat výšku - minimální byla 284 metrů, maximální 307. Výška jednoho patra pak vychází na 2,9 m, což by mohlo odpovídat. 

V seznamu aktivit a na obravce Můj den se pak objeví ikonka chůze do schodů a čas, který jste chozením strávili. V podrobnostech pak vidíte počet nastoupaných a sestoupaných pater, počet pater za minutu (bohužel sestup tento průměr kazí), či průměrný tep. V mobilním deníku je pak hezky vidět graf, jak jsem chodil nahoru a dolů.

Tagy: