První dojmy: Hodinky Fénix 8 spojují vlastnosti FR 965, Epixů a Descentů. A nutno říct: Jsou dobré, fakt dobré
Hlavní záložky
Spekulace o tom, že Garmin zařízne řadu Epix a verze s displejem AMOLED i transreflexním MIP sloučí do jediné řady, se objevovaly delší dobu. A má to logiku, tyto Fénixy 7 i Epixy jsou po funkční stránce naprosto shodné hodinky, které se opravdu liší jen použitým zobrazovacím prostředkem. Už delší dobu tu máme Tactixy 7 jak s MIP, tak AMOLED, a to platí i pro Quatix 7. Není tedy důvod, proč by to u Fénixů mělo být jinak.
Řada Fénix 8 je tedy dostupná s oběma typy displejů, přičemž AMOLED je dostupný pro všechny tři velikosti, zatímco MIP jen pro střední a největší. Dává to celkem smysl, nejmenší hodinky jsou určeny primárně pro ženy a u nich AMOLED vede. A jednoznačně to ukazuje, že Garmin začal dávat přednost barvičkovému displeji a že nová generace Forerunnerů už s MIP displejem dostupná nebude vůbec. Dalším omezením budiž nedostupnost verzí s transreflexním MIP v oceli; jsou nabízeny pouze s titanem v safíru.
Čtěte dále: Hodinky Fénix 8: Tři velikosti, ocel i safír, AMOLED i MIP, svítilna, potápění a hlasové ovládání
V řadě Fénix 8 tedy máme celkem 5 modelů, v osmi provedeních a zhruba dvojnásobku barevných kombinací. Nově se Fénixy navíc neznačí jako Fénix 8X, ale Fénix 51 mm, a to po vzoru Epix Pro 51 mm. Nejmenší velikost už pak nemá průměr 42 mm, ale 43 mm, navíc u verzí 43 mm a 47 mm AMOLED došlo k nárůstu velikosti displeje o 0,1“. Ostatně dobře je to vidět v následujícím přehledu.
Jednotlivé modely řady Fénix 8:
- Fénix 8 43 mm - 1,3" displej AMOLED, ocel/Gorilla Glass + titan/safír
- Fénix 8 47 mm - 1,4" displej AMOLED, ocel/Gorilla Glass + titan/safír
- Fénix 8 51 mm - 1,4" displej AMOLED, ocel/Gorilla Glass + titan/safír
- Fénix 8 47 mm Solar - 1,3" displej MIP, titan/safír
- Fénix 8 51 mm Solar - 1,4" displej MIP, titan/safír
Z toho je vidět, že transreflexní řada byla jednak ochuzena o nejmenší provedení, jednak tu nemáme možnost pořídit si hodinky se sklem Gorilla Glass. Další důkaz toho, že Garmin preferuje displej AMOLED. Co je důležité, verze s displejem MIP mají vždy solární dobíjení; to už ostatně platilo i o řadě Fénix 7 Pro.
K testu jsem si pořídil ocelovou verzi 47 mm s krycím sklem Gorilla Glass (pozor, nejde o Gorilla Glass DX), protože se mi k ní podařilo dostat nejrychleji. Navíc toto provedení má krásnou červenou krytku na pravé straně, což hodinkám přidává určitý šmrnc. Hmotnost této verze je 80 gramů, samotné hodinky váží 59 gramů, což je fakt hodně; moje safírové Epixy mají jen 47 gramů a na ruce je to fakt poznat.
K fotkám: Na srovnávacích fotografiích tří modelů jsou Fénixy 8 47 mm AMOLED s Gorilla Glass, Epixy 47 mm se safírem a Forerunnery 965 s Gorilla Glass DX. A je na první pohled patrné, že nejčitelnější displej mají Forerunnery, pak Fénixy a nakonec Epixy. Je pro mě docela zklamáním, že Fénixy nemají Gorillu DX, která má méně odlesků.
Větší displej. Ale jen u AMOLED
Parádní novinkou je zvětšení velikosti displeje AMOLED u 43mm a 47mm verzí, Garmin tak následuje hodinky Venu 3 či Forerunner 965, které mají výrazně menší okraje a větší displej než měla řada Epix Pro a Fénix 7 Pro. Pozor ale, u MIP modelu 47 mm to zůstává při starém, stejně jako u velikosti 51 mm – ta má jak u MIP, tak AMOLED verzí stále jen 1,4“.
U solárních modelů s transreflexním displejem dává původní velikost smysl, je třeba hodně místa na solární kroužek, ale u 51 mm AMOLED je dost škoda, že tu nemáme displej o velikosti 1,5“. Takto si největší hodinky pořídí jen ten, kdo potřebuje maximální výdrž. Mimochodem, většina recenzentů si zvolila k testu stejně jako já 47mm model, takže zatímco u Epixů Pro převažoval zájem o největší hodinky, u Fénix 8 to tak vůbec být nemusí. Menší provedení a velký displej bude zjevně trhák.
Ostatně velký displej v kompaktním těle jsem ocenil už u modelů Venu 3 a Forerunner 965. Oba mají 1,4“ displej AMOLED, Venu 3 ve velikosti těla 45 mm, FR 965 pak 47 mm – tedy stejně jako Fénix 8. U verzí s AMOLED 43 mm a 47 mm pak došlo ke zmenšení tloušťky na 13,8 mm, což je rovně vítané zlepšení; hodinky jsou tak stejně tlusté jako zmíněné FR 965 a tedy o kus nositelnější. Přitom oproti Epixům 47 mm působí větší, za což může tenčí luneta a větší displej.
S tím, jak se zlepšily možnosti hodinek, je jasné, že prostě nemůžou být levné. Základní model 43 mm a 47 mm v oceli stojí 24 990 Kč, 51mm provedení pak 27 490 Kč. Titan se safírem je pak dražší o 2 500 Kč – ceny jsou tedy 27 490 Kč a 29 990 Kč. Solární provedení stojí stejně jako s AMOLED, ale chybí tu ten základ, tedy ocel s Gorilla Glass; 47mm provedení je za 27 490 Kč a 51mm pak za 29 990 Kč.
Hlavní vylepšení: Hlasové ovládání a potápění
Nečeká nás žádný převratný design, vzhled je plus minus tentýž, jen se změnila luneta a její proporce, nyní je tenčí a hodinky působí elegantněji. Jinak jsou pak umístěné šroubky a packy pro řemínek mají odlišný tvar. Zajímavá je krytka na pravé straně (v černé, červené, žluté či oranžové barvě dle verze), která schovává mikrofon (aby se nepoškodil při potápění). Hodinky totiž nabízí možnost hlasového ovládání a hlasitého reproduktoru, díky čemuž můžete volat přímo z hodinek podobně jako u Venu 3.
Navíc jsou hodinky certifikované i pro potápění, a to až do 40 metrů. Potápění je ale super vychytávka, protože ne každý si chce kvůli dovolené u moře kupovat hned dedikované potápěčské hodinky. Až doteď sice Garmin uváděl vodotěsnost do 100 m, ale to šlo v podstatě jen o povrchové plavání a vodní sporty – aby hodinky odolaly nárazům na vodní hladinu. Mimochodem, pokud si s hodinkami zaplavete, musíte vodu z reproduktoru vyklepat ručně, hodinky to zatím neumí samy. Reproduktor je umístěn na spodní straně hodinek, u pacek pro řemínek.
Přehled hlavních novinek, které jsou spojeny s novým hardwarem
- Nový kryt snímačů chrání mikrofon a barometr (mezi tlačítky)
- Nový design tlačítek odolný proti vniknutí vody pomocí indukčních tlačítek, takže v pouzdře není žádný otvor
- Vylepšené solární dobíjení a zlepšený čitelnost displeje
- Rekreační potápění do hloubky 40 m s certifikací EN13319
- Funkce pro potápění (doplňky/datové stránky, datová pole atd...)
- Přístup k telefonnímu asistentovi prostřednictvím mikrofonu a reproduktoru (pomocí telefonu)
- Možnost přijímání telefonních hovorů prostřednictvím mikrofonu a reproduktoru (pomocí telefonu)
- Záznamník hlasových poznámek (na hodinkách)
- Nový offline hlasový asistent
Další novinky, z nichž některé si najdou cestu i do starších modelů, jsem zmínil v dřívějším článku a budu se jim podrobněji věnovat v pozdější recenzi. Jde spíše o drobnosti…
Vodotěsná tlačítka
Hodinkám zůstala klasická pětice tlačítek, nechybí ani dotykové displej. Hodinky lze ovládat čistě tlačítky, stejně jako čistě dotykem (tedy na 99 %). To znamená, že prakticky každá funkce je zde přístupná pomocí obou typů ovládání. Pokud máte rádi dotykové ovládání, můžete téměř vše provádět pomocí dotyku. A pokud dotyk nesnášíte, můžete jej zcela vypnout. Je to na vás. Dokonce to můžete udělat i pro jednotlivé sportovní profily. Je také možné dotyk aktivovat jen dočasně, třeba při prohlížení mapy.
Ačkoliv všechny předchozí modely Fénix či Epix byly vodotěsné, pro opravdové potápění určeny nebyly – jen pro povrchové sporty a plavání, kde bylo třeba, aby hodinky vydržely například náraz na hladinu. Hlavním problém totiž jsou tlačítka. Ta jsou sice ve svých otvorech usazena velmi těsně, ale vodotěsné to prostě není. Řada Fénix 8, která je certifikovaná pro opravdové potápění, proto má tlačítka řešena zcela jinak, podobně jako potápěčské modely Descent.
Tlačítka sice stále mačkáte fyzicky, ale to jakési gumové, nemá to jasný stisk a klik. U Fénixů E či 7X Pro mi mechanika přijde lepší a přesnější, přesně víte, kdy jste tlačítko stiskli. Ale zvyknout se na to dá. U indukčních tlačítek navíc odpadají problémy s různými dvojstisky či změnách odezvy v čase apod. Navíc máte jistotu, že voda dovnitř prostě nevnikne a vy svoje hodinky neutopíte, ani nezničíte nárazem na hladinu.
Poznámka: Na mých hodinkách hůře reaguje tlačítko Zpět. Prostě ho někdy musím stisknout dvakrát. Obecně mám z nových tlačítek spíše rozpačitý pocit, ale snad si zvyknu....
V horní části hodinek je pak už tradiční dioda LED, která mi přijde, že má o kousek vyšší svítivost než u větších Fénix 7X Pro, ale možná je to jen subjektivní dojem. Má čtyři úrovně svítivosti plus červenou. Ta nejvyšší úroveň výrazně snižuje výdrž baterie, ale obvykle ji nepoužíváte příliš často. Já si doma svítím zpravidla tou nejslabší, běžci pak využijí kadenční svit v kombinaci bílá/červená.
Tip: Svítilna na hodinkách: Režimy svícení a blikání, možnosti a nastavení, intenzita a výdrž hodinek
Upravené prostředí a ovládání
Zatímco Fénixy 7 a Fénixy 6 měly uživatelské prostředí (UI) stejné (nedošlo k žádnému zásadnímu updatu – šlo jen drobnosti), Fénix 8 mají UI zcela přepracované. Zjednodušeně řečeno, UI je zkopírované z Forerunneru 965, ovšem upraveným hlavním fontem. Oproti Epixům je tak zde jednak zde více různých barviček, přechodů a pozadí, jednak došlo k přeskládání určitých položek, aby byly lépe dostupné (ale některé jsou zase lépe utopené).
Třeba nastavení displeje je přímo v hlavní nabídce, protože sem asi budete chodit celkem často. Zde však nastavíte jen jas pro režim hodinek, pro nastavení aktivity musíte nově do menu Režim zaměření, dále Aktivita a teprve zde najdete jas/gesto pro aktivitu. Zkrátka, pokud hledáte vše na původním místě, budete chvíli tápat. Může to trvat i několik dnů, než si zvyknete na nová umístění různých nastavení a položek.
Odlišné jsou také doplňky, které standardně nejsou cyklické – když dojdete na konec, jste na konci a hotovo. Pro první položku se musíte přerolovat zpět nahoru. Důvod je uveden níže, naštěstí to ale lze vypnout a používat doplňky postaru. Nově se zde přímo vytvoří složky Zdraví a Trénink, kde jsou sdružená patřičná data. Ty mám i na svých „starých“ hodinkách, ale musel jsem si je vytvořit ručně, stejně jako složky Počasí a Můj den.
Tip: Fotosrovnání: Hodinky Fénix E vs. Epix. Fyzicky stejné, rozdíly zejména v uživatelském prostředí
Více úrovní velikosti písma
Upraveny byly notifikace, které se nyní sdružují dle aplikace, což je přehlednější – podobně jako maily v e-mailovém klientu. Všecky zprávy Whatsapp jsou tak u sebe, všechny notifikace z Connectu také apod. Navíc jsou přístupné v Centru oznámení – už nejsou mezi doplňky, ale zvlášť. Dostanete se k nim po stisku tlačítka nahoru ze vzhledu hodinek. Tehdy ale nelze doplňky rolovat cyklicky (viz výše); naštěstí se to dá vypnout a přistupovat k notifikacím jako běžnému doplňku postaru.
Zkrátka celé je to takové novější, vycizelovanější, graficky i funkčně. Pokud jste používali dříve např. Forerunnery 965 nebo Venu 3, jako já, tak vás nové prostředí až tak nepřekvapí. Co mě potěšilo, je možnost lépe nastavit velikost fontu – už nejen ve dvou úrovních, která se navíc neaplikovala zcela všude, ale v deseti krocích a má to vliv na všechny texty. Paráda.
Graficky povedené jsou ciferníky, kterých je oproti Fénixům E dostatek a nabídnou i hodně datových polí – klidně deset. Mají hodně možností nastavení, ale editor jako takový, co mají Venu 3, tady chybí; vždy je jen o přizpůsobení existujících vzhledů. Ale když vám to stačit nebude, je tu Connect IQ, nyní už konečně s možností za aplikace pohodlně platit.
Hlasové ovládání a volání
Naprosto zásadní novinkou, která posunuje Fénixy směrem k opravdu chytrým hodinkám, je vestavěný mikrofon s reproduktorem. Díky tomu mají hodinky řadu nových funkcí, které jsem vyjmenoval v přehledu novinek. Oproti Venu 3 je zde navíc hlasový asistent, který umožňuje ovládat hodinky hlasem, což se někdy může hodit – podržíte tlačítko Start a řeknete příkaz; není tu ale aktivační povel jako třeba „Hey Garmin“.
Dalším asistentem je pak hlasové ovládání připojeného mobilního telefonu – Apple, Google či Samsung. Tento asistent je v podstatě jen prodlouženou rukou pro váš mobil, umí to samé, co telefon. V aplikaci Asistent v telefonu jen vyslovíte svůj dotaz a telefon na něj odpoví. Výhodu je, že mobil může ležet někde zahrabaný, odpověď totiž dostanete skrz reproduktor hodinek.
Stejně jako na Venu 3 funguje i hlasové volání. Pokud vám někdo volá, hovor přijmete stejně jako obvykle, ale mluvíte přes hodinky. To lze samozřejmě změnit – když klepnete na ikonu s telefonem, přepne se hovor na mobil. Během hovoru vidíte na displeji dobu hovoru a jméno, komu voláte, nebo kdo volá vám. Volat můžete na ručně zadané číslo nebo na některý z uložených kontaktů. Kvalita hovorů je slušná, ale když jste venku a fouká vítr, už je volaný slyšet hůře.
Tip: Venu 3: Hudba nahlas a volání s hlasitým odposlechem aneb Když mají hodinky reproduktor a mikrofon
Oproti Venu 3 přibyl hlasový záznamník pro rychlé poznámky. Ten umožňuje pořizovat hlasové poznámky zcela offline, aniž by bylo nutné mít připojený mobil nebo jiné připojení k internetu. V seznamu aplikací si vybere funkci Hlasové poznámky a poté zahájíte nahrávání. Je dokonce možné si zapnout označení poznámek podle polohy, což se může hodit – budete vědět, kde jste si ji nahráli. Zatím ale není možné stáhnout poznámky do Connectu, nebo jsem to aspoň nenašel.
A nakonec je tu přehrávání hudby. Aktuálně si můžete pustit lokální hudbu uloženou v hodinách jako soubory, nebo streamovat ze služeb Deezer, Spotify, Amazon Music (nelze v Česku) a Youtube Music (později). Při přehrávání pak místo Bluetooth sluchátek zvolíte reproduktor. Zvuk je tak nějak plechový, bez probarvení. Ale nic lepšího bych ani neočekával. Dobré je to třeba na podcasty nebo jiné mluvené slovo, to zní v pohodě.
Další podrobnosti: Mikrofon a hlasitý reproduktor na hodinkách Fénix 8: Hudba, volání, diktování, hlasové ovládání
Plná nálož senzorů
Pokud jde o základní snímače, zde nedošlo k žádné změně. Optický senzor Elevate 5 totiž dostala už předchozí generace hodinek Fénix 7 Pro a jeho přesnost i funkce, zdá se, dostačují. Tento senzor umožňuje kromě snímání tepové frekvence také měřit okysličení krve, měřit teplotu pokožky a také EKG – ale jen v USA a několika dalších zemích. Zatím.
Jinak tu máme klasiku jako kompas, barometr a tedy výškoměr, gyroskop a akcelerometr. To vše umožňuje měřit řadu indoorových i outdoorových aktivit, aniž by bylo nutné mít aktivovanou GPS. Novinkou je pak hloubkoměr, který Fénixy 8 adaptovaly z Descentů – kdykoliv se potopíte do určíte hloubky, aktivuje se aktivita potápění; a ukončí se, když jste zase chvíli venku. Bohužel, klasické potápění nevyzkouším, jednak nemám kde, a jednak ze zdravotních důvodů už prostě nemohu.
Tip: Měření EKG: Praktický test na hodinkách Fénix 7X Pro + návod
Fitness, zdraví a sport
Pokud jde o sporty, najdete tu fakt všecko – ostatně plnou nálož mají už hodinky Fénix 7 Pro. Nově tu je potápění, a to jak s maskou, tak freediving, řada sportů má i různé variace, a to zejména běh a cyklistika, ale také chůze – můžete si vybrat mezi během v terénu, na ovále, či na trailech v lese, možností je celá řada. Hodinky zobrazí až osm datových polí na jedné obrazovce, a to vč. 43mm modelu. Ale to také není žádná novinka.
Nic se také nezměnilo ohledně zdravotních a fitness funkcí, hodinky měří spánek, tepovku, stres, noční VST, spánkový poradce, Body Battery či změnu noční teplotu oproti baseline. Podobné je to u tréninkových funkcí – Stav tréninku, zaměření zátěže, skóre vytrvalosti, skóre do kopce, cyklistický úroveň, připravenost k tréninku – co k tomu napsat. Vše najdete v samostatných článcích na webu; nenarazil jsem na žádnou novinku.
Nepřehlédněte velké přehledy funkcí a metrik:
- Zdravotní a fitness metriky Garminu: Tepová frekvence, stres, VST, tlak, EKG či spánek
- Sportovní a tréninkové metriky Garminu: Zátěž, zóny tepu, VO2max, výkon či stamina
Když jsem srovnával přesnost GPS s Epixy a Forerunnery 965, dopadlo to podobně. A to jsem strávil hodně času v údolích a lesích, a i když jsem záměrně měl čistou GPS, nikoliv více systémů nebo SatIQ, tak jsem nenarazil při zkoumání projetých tras na žádný problém či ústřel. Přesnost hodinek je prostě velmi dobrá a SatIQ ve většině případů snad ani není potřeba.
Co se mi líbí, je oddělení aktivit a aplikací, podobně jako na Venu 3. Už se tak nemíchají jednotlivé sporty mezi aplikace či hry. Zajímavou novinkou, pokud máte aktivní dotyk, je pak možnost gestem do strany přepínat mezi běžící aktivitou a ovládáním hudby. Dotyk navíc můžete mít vypnutý a gestem shora jej na chvíli aktivovat, třeba kvůli ovládání mapy. Taková drobná vylepšení, která potěší.
Výdrž v podstatě při starém
Zatímco u transreflexních modelů došlo k nárůstu výdrže, a to nejen díky vylepšenému soláru (viz dále), AMOLED verze mají výdrž zhruba stejnou jako předchozí Epixy Pro. Na druhou stranu došlo k nepatrnému zmenšení tloušťky, zejména u 43mm a 47mm verzí, což je vítaná změna – hodinky lépe sednou na ruce. Pro srovnání uvádím výdrže u jednotlivých modelů ve srovnání s Epix Pro; změny jsou v podstatě kosmetické.
Přehled výdrží hodinek s AMOLED (za lomítkem údaj s AOD):
- Epix Pro 42 mm: 10/4 dny, 28/20 hodin
- Fénix 8 43 mm: 10/4 dny, 28/22 hodin
- Epix Pro 47 mm: 16/6 dnů, 42/30 hodin
- Fénix 8 47 mm: 16/7 dnů, 47/37 hodin
- Epix Pro 51 mm: 30/11 dnů, 82/58 hodin
- Fénix 8 51 mm: 29/13 dnů, 84/65 hodin
Počítám, že testovaný střední model bude zvládat týden běžného používání. Původní Epixy s podobnou výdrží mi týden plus minus dávají, mým „rekordem“ je 4,5 dne při každodenní GPS aktivitě o délce přes dvě hodiny. První aktivita o délce 2:15 h (jen GPS, data, občas mapa) si vzala 6 % baterie, zatímco na FR 965 ubylo 7 % - což odpovídá udávané výdrži 37 vs. 30 hodin.
Kroková, nikoliv skoková inovace
Když Garmin uvedl Fénix 7, byl jsem celkem rozpačitý, protože hodinky kromě delší výdrže nenabídly nic zásadně nového. Jenže časem nové funkce a možnosti přibývaly a už po roce dostaly hodinky Fénix 7 tolik novinek, že důvodů pro upgrade bylo značně více. A to samé platí i pro Fénix 8 – Garmin si připravil hardware pro budoucí nové funkce a možnosti. Už jen hlasové ovládání a hlasitý reproduktor mají do budoucna velký potenciál, i když ne zrovna z hlediska sportu a fitness, ale spíše možností chytrých hodinek.
Co může někoho mrzet, je vypuštění 43mm modelu s transreflexním displejem. Ale Garmin to určitě neudělal jen tak, ví, co se prodávalo, a tomu nabídku přizpůsobil. O malé hodinky s MIP asi nebyl takový zájem, aby se je vyplatilo vyvíjet a prodávat. To samé platí pro ocelovou verzi se solárem – prostě lidi chtějí titan a safír a hotovo. Já osobně preferuji Gorilla Glass DX, ale poté, co Garmin na Fénix 8 dal jiný model Gorilly s větší mírou odlesků, už asi volil spíše safír s lehčím titanem.
Takže ano, Fénixy 8 jsou skvělé hodinky a nové AMOLED prostředí je prostě přitažlivé, stejně jako se mi líbí updatovaný vzhled. A to, že hodinky s AMOLED nejsou moc použitelné pro cyklistiku, to holt většině uživatelů nevadí. Prostě si pořídí Edge, takže s hodinkami na kole budou jezdit spíše výjimečně. Anebo nepotřebují koukat na mapu nebo data. A já to mám stejně, hodinky na kole mívám rozhodně méně často než Edge 1040/1050. A vzhledem k tomu, že vlastním s MIP displejem Instincty 2X, Forerunnery 255 či Fénix 7X Pro, tak volbu stále mám…
Tip: Na kole s hodinkami Epix, Forerunner 265/965, Fénix 8 a dalšími: Výhody a úskalí displeje AMOLED
Důležité pro mě je, že se 47mm verze s AMOLED dobře nosí, na ruce sedí lépe než Fénixy 7X Pro nebo Epixy Pro 51 mm, které mají stejně velký displej. Upravená luneta a jiný poměr těla displeje vs. velikost displeje prostě působí velmi dobře a hodinky vypadají, jako by byly větší - a přitom nejsou. Pokud nechcete fakt delší výdrž, do 51mm modelu bych nešel. Není důvod. Akorát byste měli na ruce cihličku.
Bohužel, hodinky provází zatím určitá nestabilita, už se mi dokonce restartovaly tak dobře, že jsem přišel o všechna data VST a do zdřímutí se přidaly naprosté nesmysly (jakože jsem prospal několik let). Takže bych s upgradem zatím moc nespěchal...
Stručné parametry
- Rozměry: 47×47×13,8 mm
- Hmotnost: 80 g včetně řemínku, 59 g tělo hodinek (ocelové provedení); 73 g včetně řemínku, 52 g tělo hodinek (titanové provedení)
- Šířka řemínku: 22 mm, vyměnitelné
- Displej: AMOLED dotykový, průměr 1,4“ (35,56 mm)
- Rozlišení displeje: 454 pixelů
- Baterie (za lomítkem v režimu always-on): až 16/7 dnů s měřením tepu, až 47/37 hodin s GPS a 10 hodin všechny systémy + přehrávání hudby
- Kompletní mapové podklady světa + Topo Czech v5 (ne všichni prodejci)
- Paměť: 32 GB
- Konektivita: Wi-Fi, NFC, Bluetooth
- Hlasové ovládání a hlasité handsfree (mikrofon + reproduktor)
- Senzory: optický snímač Elevate 5 (EKG, PPG), akcelerometr, barometr, gyroskop, kompas
- Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer)
- Svítilna LED
- Vodotěsnost: 100 m pro plavání a vodní sporty, 40 m potápění
- Cena: 24 990 Kč základní model, safírový 27 490 Kč
Diskuse k článku (82)