Srovnání s hrudním pásem: Optický snímač tepu hodinek Forerunner 935 potěšil. Je vidět pokrok!
Hlavní záložky
Hodinky Fénix 5X jsem získal k testu ještě v době, kdy vůbec nebyl doladěn firmware a hodinky trpěly řadou chyb. Zpočátku nepracovaly některé funkce vůbec, nešlo například importovat naplánované trasy přes BaseCamp, GPS se občas chytala na cesty, které byly mimo skutečnou pozici, a také měl problém snímač tepu. O snímači tepu jsem ostatně psal celkem podrobně.
S novým firmwarem 4.10, které mám v hodinkách Forerunner 935, se ale situace zdá být o poznání lepší. Snímač již tolik netrpí výpadky, objeví se jen velmi krátkodobě a v podstatě si jich ani nevšimnete. Snad jen tehdy, pokud máte jako já během aktivity zrak upřen na datové pole s tepem a současně máte vedle srovnání s hrudním pásem (a tedy dvě zařízení). Navíc je snímání už hodně přesné - strávil jsem několik jízd, kdy jsem měl na očích tep jak z optiky FR935, tak z hrudního pásu na navigaci Edge 705 (HRM-Premium).
Na optice je ale vidět jedna drobnost: když nastoupíte k výkonu, s hrudním pásem se tep zvedne okamžitě, zatímco u optiky je náběh pomalejší. A stejně tak když polevíte, má srdeční tep z optiky uršitou setrvačnost a klesá pomaleji. Úplně ono to zkrátka není, ale přijde mi, že od prvotních firmwarů pro F5/FR935 udělal Garmin v metodice měření solidní pokrok.
Diskuse k článku (0)