Virb Ultra 30: Natáčejte snadno videa pod vodou!

15.5.2017
Virb Ultra 30 je dodáván s outdoorovým pouzdrem, které nejenže přežije pády na zem a umožňuje připevnit kameru v podstatě k čemukoliv, ale také je vodotěsné. Můžete se tam s ním vesele koupat a natáčet pod vodou
Selfie pod vodou

Na tomto záběru je vidět, že Virb má opravdu široký záběr. Takové selfie s mobilem nepořídite (natož pod vodou)

Maličká kamera Virb Ultra 30 se prodává s odolným a vodotěsným pouzdrem, které umožňuje natáčet pod vodou skvělá videa, případně pořizovat fotografie. Pouzdro je průhledné a obsahuje nejen dotykovou vrstvu, aby bylo možné ovládat displej dotykem, ale také vodotěsnou škvíru pro mikrofon, takže i pod vodou mají videa zvuk.

Stabilizace není nutná

Samozřejmě dotykové ovládání funguje z principu pouze nad vodou, pod ní jste odkázání na tlačítka. Ta jsou celkem tři, dvě pro pohyb v menu a jedno pro potvrzení. Toto tlačítko také slouží k pořízení fotografie a posuvník po straně pak spouští a vypíná natáčení videa. 

Pod vodou není třeba mít zapnutou stabilizaci videa, protože s kamerou tolik nehrkáte jako třeba při jízdě na kole. Také není potřeba tolik snímků za sekundu, protože videa nemají zpravidla tolik dynamiky jako jízda lesem nebo seskok s padákem. Níže přiložení video je natočeno ve full HD s 50 snímky a vypnutou stabilizací.

Více o nastavení videa na kameře Virb Ultra 30

Bez dálkáče se obejdete

Vzhledem k tomu, že pod vodou nefungují bezdrátové technologie, protože voda spolehlivě utlumí jak Bluetooth, tak Wi-Fi a ANT+, není možné kameru spojit s hodinkami a dálkově ji ovládat. Když jsem chtěl například natočit průplav nad kamerou, která ležela na dně, musel jsem ji spustit, odplavat a následně proplavat, vrátit se a kameru vypnout. A výsledné video pak oříznout. Je to ale jen malé omezení oproti natáčení na povrchu.

Pod vodou také můžete použít hrudní pás, kdybyste třeba chtěli natáčet, jak plavete - ale tak nějak nevím, k čemu by vám to bylo. Spíše se hodí stativ, který si postavíte na dno a můžete tatáčet vlastní skoky do vody. Nejvíce akce ale bude mít video ve chvíli, kdy vás bude natáčet někdo jiný, nebo kdy budete vy natáčet někoho jiného - třeba svoje děti. A protože v průběhu natáčení můžete kameru libovolně vynořovat a ponořovat, výsledné video může být velmi zajímavé.

A na závěr slibované video, které jsem dostal z kamery přes Wi-Fi přímo u bazénu. Není nijak upraveno, jen aplikace v mobilu k němu přidala údaje o nadmořské výšce, které pod vodou samozřejmě nesedí.

Tagy: