Držáky na kolo cyklonavigací Garmin: předsazený, na řídítka i na představec

31.3.2017
V balení s Edge 820 dorazily celkem tři držáky, dva na řidítka a jeden předsazený. Jsou kompatibilní se všemi aktuálními modely Edge a lze je koupit i samostatně

Nedávno Garmin celkem chytře sjednotil držáky na svoje cyklonavigace, takže pokud už nějaký držák máte a pořídíte si novou navigaci, nemusíte starý držák vyhazovat, ale dáte si jej na nějaké další kolo. Na druhou stranu ani to není třeba, protože třeba v balení s Egde 820 dostanete držáky rovnou tři, dvou typů.

Na gumičkách

Ten základní stojí 249 Kč a jde v podstatě jen o kolíbku, kterou pomocí gumičky připevníte na říditka. Vzhledem k tomu, že je kruhový, můžete jej snadno otočit o 90 stupňů a umístit na představec, pokud je dostatečně dlouhý. Čouhá-li vám neseříznutá vidlice z hlavy, může být u krátkých (70 či 80 mm) představců problém.

Instalace je velmi snadná, pod kolíbku umístite protiskluzovou podložku a gumičkou připevníte kolíbku za čtyř výstupky. K dispozici jsou gumičky různých velikostí, pro řidítka s průměrem 31,8 mm i starší 25,4 mm. Výhodou gumiček je snadná montáž i demontáž, na druhou stranu gumička časem zteří, zejména, pokud jezdíte v teplotách pod bodem mrazu. Gumičky jde ale okoupit i zvlášť za 139 Kč.

Pro lepší čitelnost

Předsazený držák už je dražší, zvlášť stojí 1 090 Kč. V balení najdete držák samotný, dvě gumové podložky na různě široká řídítka a imbus pro utažená šroubku. Předstazený držák není tak univerzální, lze jej umístit jen na říditka, dávat jej na předsatavec je vzhledem k jeho konstrukci poněkud nesmysl. Výhodou držáku je umístění navigace dále od jezdce, takže při jízdě nemusíte tolik sklánět hlavu.

Hodí se to to zejména u silničních kol, kdy se držíte za berany a řidítka jsou někde hluboko pod vámi. Ale ani na horáku nepřijdete zkrátka. Předstazený držák navíc neblokuje místo na řídítkách třeba pro instalaci běžného cyklopočítače nebo světla. Držák lze použít i s hodinkami Forerunner (920XT, 935) s dokoupenou kolíbkou.