Forerunner 965, Suunto Race a Polar Vantage V3: Jak si stojí hodinky s AMOLED? Výdrž, senzory, funkce

22.11.2023
Když dva, tedy tři dělají totéž, není to totéž. Každý z velkých výrobců sportovních hodinek přistupuje ke svým produktům odlišným způsobem
FR 965, Suunto Race a Polar Vantage V3

Tři hodinky s AMOLED, tři rozdílné produkty


Hodinky jiných značek než Garminu nepoužívám a nikdy jsem je ani nezkusil. Tak jako mám od roku 2008 pouze iPhony, tak používám od roku 2007 jen cyklonavigace a hodinky Garminu. Nicméně to neznamená, že by jiné značky byly špatné. Ale být zaháčkován v jednom ekosystému je prostě jednodušší. 

Když mám iPad a iPhone (a dříve ještě iPod), používám stejné aplikace, stejný účet, stejné platby, vše mám v rodině, mám zapnuté sledování dětí, mám sdílenou hudbu, platby. To samé platí pro Garmin - když mám cyklonavigaci, hodinky a další příslušenství jen jedné značky, vše je jednodušší. Už jen to, že se metriky navzájem sdílejí a mě se jízda na kole s Edge promítne do hodinek a opačně. 

Faktem ale je, že produkty jiných značek jsou minimálně stejně dobré, nebo dokonce lepší. Kdybych ale měl ještě kromě testování a psaní o Garminu zkoušet modely konkurence, už bych nedělal nic jiného. Na druhou stranu si rád přečtu srovnání - třeba takové, jako udělal server Hodinky365.cz, když srovnal moje oblíbené Forerunnery 965 se Suunto Race a Polar Vantage V3.

Tip: Zkušenosti s hodinkami Forerunner 965: Nejlepší hodinky současnosti? K dokonalosti pár drobností chybí

S chutí jsem si je přečetl a i přes nějaké zjevné chyby (např. určování PPI displeje) či nedostatky se jedná rozhodně o zajímavé srovnání, které jsem se rozhodl přechroustat sem.

3× AMOLED na jednom talíři

Všechno jsou to hodinky s AMOLED displejem o velikosti 1,4", mapovými poklady a navigací a hromadou sportovních funkcí. I jejich velikost je podobná, jen Suunta vyčnívají svou hmotností 78 g před ostatními (FR 965 - 53 g a PV3 - 57 g) a také provedením, Suunta jsou drsné podobně jako Epixy, zatímco zbytek spíše elegantní. 

Suunto Race zkrátka mezi oboje srovnávané hodinky moc nezapadá, už jen proto, že má lépe chráněný displej a celkově více outdoorový design. Oproti tomu skla Forerunnerů a Polarů luneta chrání méně (tedy spíše vůbec) a jejich design je takový „městský“. Polar má celohliníkové pouzdro, Suunta a Forerunnery jsou z polymeru a doplňky z titanu. 

 

Nejkratší výdrž? Forerunnery 965

Senzorovou výbavu mají hodinky shodnou, jen Polar má navíc EKG - to u Garminu najdete jen v řadě Venu 3, Epix Pro a Fénix 7 Pro (a odvozených modelech). Když ale autor srovnával kvalitu senzorů, dospěl k zajímavému verdiktu: nejpřesnější tepák měly Polary, nehorší Suunta. Stejně tak měly největší odchylku GPS na trase. 

Pokud jde o výdrž, tu mají sice v režimu hodinek nejdelší FR 965, ale při aktivitě jednoznačně vedou Suunta a následují Polary - Race 70 hodin, Vantage V3 64 hodin a Forerunnery jen 31 hodin. FR 965 jsou v režimu hodinek fakt dobré, ale na ultramaraton bych si raději vzal jiný model.

Nepřehlédněte: Velká recenze hodinek Forerunner 965

Kde Garmin vede? Sportovní a chytré funkce

Kde ale Garmin exceluje, jsou mapy a navigace. Má totiž nadstavbu nad Openstreet mapami, takže mapy jsou detailnější a použitelnější. Nehledě na to, že mají parádní českou mapu Topo Czech, kde jsou i vrstevnice, kóty, turistické trasy apod. Garmin také umí navigovat přímo z hodinek a zpracuje jakýkoliv soubor GPX. Takový Polar musí použít pro navigaci Komoot, a to znamená předplatné. 

Forerunnery pak vedou chytrými funkcemi jako přehráváním hudby, placením hodinkami či možnostmi dohrávat aplikace a doplňky z Connect IQ. Polary V3 jsou pak podle autora srovnání lepší ve sledování spánku či variability srdečního tepu a umí také měřit teplotu pokožky. Zkrátka každé hodinky mají něco. Jen Suunto není v článku zmiňováno příliš často...

A tak také dopadlo hodnocení: Autor by si nejraději vzal Forerunnery 965 s tím, že by se mu líbila přenost snímačů Polaru. A já jsem rád, že mám mimo další modely na ruce právě FR 965, i když Polary mě díky tomuto srovnání docela zaujaly. Tak třeba až nebude o čem psát, možná je zkusím. Měl bych poprvé v životě na ruce něco jiného než Garminy. 

Celé srovnání vč. dat najdete na webu Hodinky365.


Diskuse k článku (6)
Tagy: