Velké srovnání: Hodinky Forerunner 265 nebo 965? Mapy, fitness, výdrž. Rozdílů je více, než by se zdálo
Hlavní záložky
Na jaře Garmin poměrně nečekaně uvedl „nástupce“ hodinek Forerunner 255 a 955 - modely Forerunner 265 a Forerunner 965. Nejde o vylepšení původních hodinek o displej AMOLED, ale i odlišný design, menu a funkce. Zejména FR 265 dostaly oproti FR 255 řadu funkcí, například Připravenost k tréninku, Zkratky či dotykové ovládání.
Oboje hodinky jsem nosil na ruce souběžně zhruba měsíc a za tu dobu se mi podařilo je poznat (doufám) téměř do všech detailů. A nutno říct, že se mi oba modely fakt líbí. Forerunner 965 o kousek víc, ale to jen proto, že mají mapy a displej s méně odlesky. Oběma hodinkám jsem věnoval velmi podrobné recenze, proto se v tomto textu nezaobírám všemi detaily, ale primárně rozdíly.
Recenze hodinek Forerunner 265
- 1. Design, displej AMOLED, dotyk, nová grafika, srovnání s FR 965
- 2. Práce s doplňky, tréninkové funkce, aktivity a datová pole
- 3. Snímače, navigace, přesnost GPS, správa napájení, výdrž
Recenze hodinek Forerunner 965
- 1. Velký displej AMOLED, dotyk, tenké, lehké provedení a nové prostředí
- 2. Tréninkové funkce, výkon, dynamika běhu, aktivity a datová pole
- 3. Přesnost GPS, mapy, navigace, výdrž a správce napájení
Vzhled, velikost, modely
Zatímco model FR 265 je k dispozici ve dvou velikostech a kopíruje tak hodinky Forerunner 255 s transreflexním displejem, Forerunnery 965 jsou nabízeny jen v provedení jediném. Nejmenšími hodinkami jsou FR 265S s displejem o průměru 1,1“ a tělem o velikosti 41,7 mm, model FR 265 má displej o velikosti 1,3“ a průměr 46,1 mm, největší jsou pak Forerunnery 965 s průměrem 47,2 mm a displejem 1,4“.
Všechny hodinky jsou relativně tenké, hlavně v porovnání s Forerunner 955 či Fénix 7. Menší tloušťku oceňuji hlavně u FR 965, které už na ruce nepůsobí jako cibule a příjemně se nosí. A to i pod těsnou manžetou košile či mikiny. Oproti Epixům, které mám jako hlavní hodinky někdy od loňského ledna, nebo FR 955 je to fakt znát, i když je tloušťka menší jen o 1,3 mm. V realitě to dělá velký rozdíl.
Rozměry a hmotnosti jednotlivých modelů:
- Forerunner 265S: průměr 41,7 mm, tloušťka 12,9 mm, hmotnost 39 g
- Forerunner 265: průměr 46,1 mm, tloušťka 12,9 mm, hmotnost 47 g
- Forerunner 965: průměr 47,2 mm, tloušťka 13,2 mm, hmotnost 52 g
Jak vidno, všechny hodinky jsou velmi lehké, ani FR 965 na ruce nejsou cítit. Když si totiž zvyknete na Epixy nebo Fénixy, tak vám všechny hodinky připadnou jako pírko. Za hlavní výhodou modelů Forerunner obecně považuji něco jako „nositelnost“. Zatímco Fénixy mi při aktivitě, zejména běhu nebo posilování, kvůli větší hmotnosti tak nějak plandají na ruce, i když si řádně upnu řemínek, Forerunnery sedí jako přibité. A není nutno je ani nijak zvlášť utahovat.
Tělo hodinek je stejné jako u všech Forerunnerů, tedy tvrzený polymer zpevněný uhlíkovými vlákny, jen Forerunner 965 má titanovou lunetu, která vypadá o kousek lépe než plastová, ale žádný zásadní rozdíl to není. Navíc je oproti Epixům relativně tenká a jednolitá, takže nejde ani o výrazný designový prvek, který by stál za řeč (tak jako třeba na Epixech). Oproti plastu na FR 265 se jen o něco více leskne, jinak bych rozdíl snad ani nepoznal.
Řemínky. Jeden tak a druhý jinak
Oboje hodinky mají řemínky o stejné šířce, navzájem se však liší. Ani jeden z nich není typu QuickFit jako na Fénix 6 nebo Fénix 7, vyměnitelné ale jsou. Na FR 965 je nutno vycvaknout stěžejku, na které řemínek drží, pomocí tenkého nástroje (například nůž), na FR 265 je k tomuto účelu přímo určena „páčka“ na řemínku. Stačí přitáhnout a stěžejka s pružinkou vyskočí – jde o standard QuickRelease, který má například i Forerunner 55. Následně lze instalovat řemínek typu QuickFit o šířce 22 mm, jen musíte mít stěžejku s pružinkou navíc.
Proč Garmin u obou modelů nepoužil stejného standardu QuickRelease, mi není jasné. A když už, tak bych očekával QuickRelease na FR 965 a druhý způsob na modelu levnějším. Oproti QuickFit mají oba systémy (ve skutečnosti jsou stejné, liší se jen způsobem sundání) výhodu v tom, že řemínek je méně mohutný v místě uchycení, a tudíž jej lze složit směrem k dýnku a hodinky pak zasunout třeba do kapsy. To je rozdíl oproti „tlustšímu“ QuickFitu, tam v takovém případě musíte řemínek sundat.
Poprvé Garmin použil u řemínků dvojbarevné provedení, vnější část má odlišnou barvu než vnitřní. Takže hodinky se barevně neliší jen tělem (dvě kombinace u FR 965 a tři kombinace u FR 256/FR 265S), ale také právě barvou řemínků. Vnitřek při nasazení na ruku trošku prosvítá, ale primárně je vidět barva vnějšku.
AMOLED. Hlavní prodejní tahák
Všechny modely jsou vybaveny dotykovým displejem AMOLED – to je důvod, proč byly vlastně uvedeny na trh. Jsou to sesterské hodinky modelů FR 255 a FR 955. Nejmenší FR 265S mají rozlišení 390 px, prostřední FR 265 pak 416 px (stejně jako Epixy) a konečně FR 965 parádních 454 px. Vysoké rozlišení, velký počet barev a hluboký kontrast jsou největší výhody displeje AMOLED oproti transreflexnímu displeji. Hodinky s tímto displejem nabízejí úplně jiný uživatelský zážitek – je to něco jako srovnání moderního smartphonu s tlačítkovým telefonem.
Stejně jako Venu 3 nebo Epixy mají hodinky čidlo jasu, které sleduje okolní osvětlení a tomu přizpůsobuje jas. Základní úroveň si nastavujete ve třech krocích a od nich se pak automatika odvíjí. Když máte úroveň jedna, je minimum (režim „bludička“) i maximum nižší, když úroveň tři, obojí je na maximum. Já používám pro režim hodinek úroveň jedna, pro aktivity režim dva. Při aktivitě displej v režimu always-on, v režimu hodinek pak na požádání (gesto, tlačítko).
Dobrý dojem z parádního displeje kazí vysoká energetická náročnost, proto displeje MIP (memory-in-pixel) ve sportovních hodinkách dosud převažují. Za jasného počasí pracují bez podsvícení, jsou neustále zapnuté a na zejména na slunci jsou podstatně lépe čitelné. Mají však horší kontrast, méně barev a menší rozlišení. Ale upřímně, to všechno u sportovních hodinek není až tak důležité. Nízká spotřeba to všechno vyváží.
Tip: Patří budoucnost hodinek Garminu displeji typu AMOLED? Výhody a nevýhody + aktuální modely
FR 265 svítí o trochu méně
Na zajímavý rozdíl jsem narazil u jasu displeje. Ačkoliv jsem měl oboje hodinky nastaveny stejně, při aktivitě i v režimu hodinek svítí displej FR 265 méně. U aktivity mám druhou úroveň ze tří, u režimu hodinek pak první ze tří (méně nastavit nejde). A kdykoliv se hodinky rozsvítily gestem nebo tlačítkem, model FR 265 byl prostě slabší. Šlo to poznat na vzhledu hodinek, co používám, kde na pozadí je čas napsaný čísly – zatímco na FR 965 je vidět vždy jasně a kontrastně, na FR 265 často zaniká.
Také při venkovních aktivitách je displej FR 965 lépe čitelný, ať už je to vlivem nižší míry odlesků (viz dále) nebo vyšším jasem. Stejně tak při indoor aktivitě – jízda na válcích – kde mám čas sledovat displeje hodinek, svítily hodinky FR 265 v režimu „bludička“ (základní režim nízkého jasu) o poznání méně. A když jsem fotil srovnávací obrázky, musel jsem v režimu hodinek u FR 265 jas zvýšit z jedničky na dvojku, aby byly displeje srovnatelné. Když jsem ale upravil jas displeje v menu, bylo to na pohodu.
Nepřehlédněte: Displeje hodinek: Jaké parametry a funkce zhoršují čitelnost a zvyšují odlesky + moje skromné přání
Gorilla nebo Godzilla
Zatímco hodinky FR 265 mají krycí sklo Gorilla Glass 3, Forerunnery 965 jsou nabízeny s Gorilla Glass DX. Toto sklo má lepší propustnost světla a lepší antireflexní úpravu, díky čemuž má výrazně méně odlesků než GG3. A v reálu je to opravdu hodně znát, FR 265 se lesknou skoro stejně jako safír na mých Epixech, zatímco FR 965 mají displej krásně čitelný. Úroveň odlesků je stejná jako na FR 955 bez soláru nebo na Fénixech 6 bez safíru.
Zásadním rozdílem oproti Fénixům či dalším modelům Forerunner je zaoblený okraj skla. To vytváří na jedné straně hezký efekt, na druhé straně je to nepraktické. Jednak se v oblinách odráží okolí a vytváří to na okraji nepříjemné odlesky, což platí zejména pro FR 265, jednak je sklo vystouplé nad lunetu, a tudíž náchylnější k poškození. A vzhledem k tomu, že to není safír, tak už po 14 dnech používání jsem měl na okrajích vlásečnicové škrábance.
Prostředí stejné, větší displej dat nepřidá
Oproti modelům FR 255 a FR 955 mají novinky přepracované uživatelské a grafické rozhraní – texty už nejsou verzálkami, ale minuskami, aktivní položka v doplňcích a menu je pak kurzívou a s animovaným podkresem. Zajímavé je, že všechny hodinky zobrazí úplně to samé – na nejmenším modelu FR 265S je vše zmenšeno, naopak na FR 965 zase zvětšeno. Všechny hodinky tak zobrazí stejná data, není to tak, že by menší hodinky toho ukázaly méně než ty větší a naopak.
Když si tak čtete notifikace, ukáže se stejná dávka textu. Na FR 265S je text ale menším písmem, na FR 965 skoro až obřím. Zkrátka vše se jen poměrově zmenšuje či zvětšuje, což je škoda – FR 965 by mohly těžit z velkého displeje tím, že by ukázaly více dat. Ať už jde o notifikace, detaily v doplňcích nebo datová pole. Bohužel, Garmin přidal sice funkci pro zvětšení písma, ale to se hodí maximálně na FR 265S. Na FR 965 bych naopak ocenil možnost velikost písma zmenšit.
Všechny hodinky umí nově zobrazit osm polí, zatímco dříve to bylo jen šest. Na FR 265s je použitelným maximem šestice polí, ale na FR 965 je osmička naprosto parádní. A od té doby, co mám k dispozici osm polí, se mi hodink FR 965 líbí ještě o kousek více.
Mapa a velký displej = super kombinace
Hlavním důvodem, proč preferovat Forerunner 965 před Forerunner 265, jsou jednoznačně mapy. Poprvé se mapové poklady objevily v řadě Forerunner u modelu FR 945, tam ale jen na 1,2“ displeji a bez možnosti ovládat dotykem. Ve FR 965 jsou mapy díky velkému displeji a dotyku o dost použitelnější. V základu mají hodinky 32 GB paměti, tedy více než původní Epixy a Fénixy 7 u základních verzí, díky čemuž lze uložit celou mapu Evropy, nahrát hudbu, a ještě zbude hromada místa.
Tip: Fénix 7 a Epix: Nový správce map. Bude stačit jenom 16 GB?
Zatímco u staršího modelu FR 945 byly mapy přednahrané v paměti a mohli jste je pouze aktualizovat, u FR 965 (a samozřejmě FR 955) si stejně jako u Fénix 7 můžete libovolně volit, jaké mapy v paměti budete mít, a to nejen ty, co vám předurčil Garmin, ale Topo mapy celého světa. Nahrávání probíhá z aplikace Express v počítači (Windows), ale také přímo z hodinek přes Wi-Fi. Je to ale pomalejší.
Čtete dále: Jak spravovat mapy přímo v hodinkách a z aplikace Express v počítači (návod)
Díky mapám je i lepší navigace. Forerunner 265 sice zvládá kompletní navigaci včetně výškového profilu trasy, ale jen na slepé mapě. Prostě sledujete linku trasy, navigace jen upozorňuje na blížící odbočky. Zorientovat se ale musíte sami, kam vlastně máte zabočit. S mapami na FR 965 je to výrazně lepší, jednak vidíte na mapě okolí, jednak se lépe zorientujete na křižovatkách. Navíc je tu 1,4“ displej, což je prostě paráda.
Mapa také umožňuje zadat navigaci do cíle přímo v hodinkách, navíc si můžete vytvořit okružní výlet z místa, kde se právě nacházíte. Mapa se zkrátka hodí tehdy, když se často vydáváte do míst, která neznáte. Běháte-li jen ve svém okolí, které důvěrně znáte, pak je pro vás mapa asi zbytečná. Navíc zobrazení mapy o dost zkracuje výdrž.
Nepřehlédněte:
- Navigace na hodinkách Fénix, Epix a Forerunner 955: Čím větší displej, tím lépe
- Abyste nezabloudili: Jak funguje navigace bez mapy na hodinkách aneb Forerunner 255 vs. 955
Několik fitness a sportovních funkcí navíc
Kromě podpory map nedostaly hodinky FR 265 také několik dalších funkcí, které by vám mohly (ale pravděpodobně nebudou) chybět. Nutno poznamenat, že oproti FR 255 jsou ale lépe vybavené, mají navíc například Připravenost k tréninku, obchod Connect IQ přímo v hodinkách či možnost ovládání pomocí Zkratek, takže rozdílů mezi FR 265 a FR 965 je méně, než v případě FR 255 a FR 955.
Výdrž (Stamina) je datové pole, případně celá datová obrazovka, která je v podstatě něco jako predikce toho, kolik toho v aktuální aktivitě (běh a cyklistika) zvládnete. Na začátku aktivity počítá s tím, že máte k dispozici 100 % energie, případně méně, pokud už nějaká aktivita proběhla. Na základě VO2max dokáže předpovědět, kolik byste ještě se současným nasazením ujeli nebo uběhli kilometrů, případně jak dlouho ještě můžete běžet či jet na kole.
MTB metriky jsou celkem dvě. První, Plynulost, ukazuje, jak se vám během jízdy daří udržovat stejnou rychlost. Přitom se samozřejmě zohledňují se faktory jako stálost rychlosti během celé jízdy, plynulost v zatáčkách a další. Druhá metrika Obtížnost pak měří náročnost jízdy, přičemž se zohledňují faktory jako sklon stezky a úhly zatáček.
ClimbPro při navigaci analyzuje naplánovanou trasu, kterou hodláte absolvovat, a vytáhne z ní všechny úseky, které se jeví jako náročnější stoupání. Jednotlivá stoupání pak ukáže na přehledném grafu nadmořské výšky, díky čemuž víte, jaké průměrné stoupání vás čeká, jak náročné budou jednotlivé části stoupání, kolik budete muset nastoupat metrů a jak dlouhé stoupání je.
Poměr zátěže ukazuje vztah mezi dlouhodobou a krátkodobou tréninkovou zátěží. Zatímco ta krátkodobá se týká jen posledních sedmi dnů a pak je zapomenuta, dlouhodobá vyjadřuje určitý trend v delším časovém období, konkrétně 28 dnů. Můžete mít třeba týdenní výpadek kvůli nemoci, čím vaše krátkodobá zátěž klesne k nule, ale ta dlouhodobá „vydrží“. Poměr zátěže pak ukáže, zda aktuálně trénujete více než obvykle (v dlouhodobém horizontu), nebo naopak méně.
Úprava úsporného režimu je drobnost, ale imho celkem důležitá. Hodinky FR 265 totiž v úsporném režimu nevypínají sledování tepovky, které je celkem energeticky náročné. Takže pokud opravdu potřebujete šetřit energii i za cenu vypnutí sledování fitness metrik, musíte u FR vypnout tepovku ručně. U FR 965 stačí jít do nastavení úsporného režimu. Ani jedny hodinky však neumí zapnout úsporný režim automaticky na dobu spánku.
Tip: Co všechno umí změřit hodinky Garminu? Od srdečního tepu až po laktátový práh
V náročném provozu nejméně pět dnů
Větší hodinky obvykle vydrží delší dobu díky baterii s větší kapacitou. Anebo ne? Zajímavé je srovnání FR 265S a FR 265 – jeden by čekal, že větší model na tom bude lépe, ale ono je to přesně naopak. Menší hodinky totiž mají udávanou výdrž 15 dnů a 24 hodin s GPS, větší pak 13 dnů a 20 hodin s GPS. Možná je to dáno displejem – ten je prostě žrout a čím větší, tím hůře. Jenže to by pak musely méně vydržet také hodinky FR 965, které mají displej ještě větší.
Jejich udávaná však v režimu hodinek (s vypnutým displejem) dosahuje 23 dnů, což je více než mají Epixy i Forerunnery 955 a dokonce i Fénixy 7. A při aktivitě s GPS je to pak 31 hodin – tedy o polovinu více než FR 265. Oba modely samozřejmě mají nižší výdrž než transreflexní bráškové FR 255 a 955, ale to je jasné. Rozdíly jsou podobné jako u komba Epix a Fénix 7.
Forerunner 265S
- Režim chytrých hodinek: až 15 dní
- Pouze s GPS: až 24 hodin
- SatIQ (automatický výběr): až 18 hodin
- Všechny systémy s více pásmy: až 15 hodin
- GPS a přehráváním hudby: až 7,5 hodin
- SatIQ (automatický výběr) s přehráváním hudby: až 7 hodin
- Všechny systémy s více pásmy a přehráváním hudby: až 6 hodin
Forerunner 265
- Režim chytrých hodinek: až 13 dní
- Pouze s GPS: až 20 hodin
- SatIQ (automatický výběr): až 16 hodin
- Všechny systémy s více pásmy: až 14 hodin
- GPS a přehráváním hudby: až 7 hodin
- SatIQ (automatický výběr) s přehráváním hudby: až 6,5 hodin
- Všechny systémy s více pásmy a přehráváním hudby: až 6 hodin
Forerunner 965
- Režim chytrých hodinek: až 23 dní
- Pouze s GPS: až 31 hodin
- SatIQ (automatický výběr): až 22 hodin
- Všechny systémy s více pásmy: až 19 hodin
- GPS a přehráváním hudby: až 10,5 hodin
- SatIQ (automatický výběr) a přehráváním hudby: až 9,5 hodin
- Všechny systémy s více pásmy a přehráváním hudby: až 8,5 hodin
A co v praxi? FR 265 si bere nějakých 9 % v režimu hodinek za den, hodinky FR 965 pak zhruba 5 % denně. Čili ani v jednom případě bych nedosáhl na udávané hodnoty Garminem, přitom mám displej vypnutý a nastaven v režimu hodinek na nejnižší možný jas. Stále jde ale o velmi slušné hodnoty, na které konkurence jako Samsung Galaxy Watch nebo Apple Watch nemá šanci dotáhnout.
Při aktivitě s čistou GPS a dvěma snímači (HRM-Pro a senzor tempa) si pak FR 965 bere 3 % a FR 265 spotřebuje 4–5 % baterie, což už udávaným parametrům odpovídá. S navigací je to samozřejmě více, tam si mapové hodinky berou nějakých 7–8 %, záleží na tom, jak často je mapa zobrazená. U FR 265 to takový rozdíl není, mapa chybí a slepá mapa zdá se o tolik víc nespotřebuje. Indoor aktivita na kole s připojenými třemi snímači pak si na FR 965 vzala 2 %, na FR 265 3 %. Bez snímačů by to bylo krapítek lepší.
Celkově mi hodinky FR 965 v běžném provozu (tj. 10–15 hodin aktivit) vydrží okolo sedmi dnů, FR 265 pak zhruba pět šest dnů – hodně záleží na tom, kolik aktivit dávám. Někomu tak mohou vydržet dvojnásobek… Zkrátka i když je udávaná výdrž obou hodinek slušná, v reálu to tak slavné není. Ale to mám stejné i u Epixů (47 mm), které vydrží plus minus to samé jako FR 965.
Tak které? Jak na co…
Protože by se v předchozím dlouhém textu mohly rozdíly hůře hledat, shrnul jsem do tohoto přehledného seznamu, co mají hodinky FR 965 navíc nebo jinak:
- Větší displej: 1,4" oproti 1,3"/1,1“
- Krycí sklo Gorilla Glass DX oproti Gorilla Glass 3
- Titanová luneta
- Podpora map a plné navigace vč. funkce Next Fork (další odbočka)
- Cyklistická dynamika (FR 265 mají jen běžeckou)
- Metrika Stamina (Výdrž)
- Funkce ClimbPro se zobrazením stoupání na trase
- Zátěžový poměr: Krátkodobá vs. dlouhodobá zátěž (jen v deníku Connect)
- Možnost úpravy úsporného režimu
Na jedné straně až na mapy jde spíše o drobnosti, které běžně nevyužijete, na straně druhé třeba stamina může pomoci běžcům lépe plánovat závod, mně se zase líbí ClimbPro při navigaci – vím, jak dlouho ještě budu stoupat. Každopádně lze ale s klidem napsat, že hlavním rozdílem jsou mapy – a pokud je nepotřebujete, pak s klidem můžete volit Forerunner 265.
Když bych si ale vybíral bez ohledu na cenu, volil bych jednoznačně Forerunner 965, a to i v případě, že nepotřebujete mapy. Větší displej se zkrátka hodí za všech okolností, zvlášť, když hodinky nejsou nikterak větší. Zatímco u Fénix 7 a 7X, které mají displeje rovněž o velikosti 1,3“ a 1,4“, je rozdíl ve velikosti a hmotnosti výrazný, ten milimetr rozdílu u FR 965 vs. FR 265 to ani nepocítíte, ani nepoznáte. Navíc FR 965 mají méně odlesků, a to se při venkovních aktivitách sakra hodí.
Kromě toho jsou hodinky FR 965 vybaveny na 99 % stejně jako Epixy či Fénixy 7, chybí zde drobnosti jako profily napájení u aktivit nebo některé funkce u doplňků (východ a západ slunce, akcie), ale na 99 % jsou shodné. Takže pokud chcete plně vybavené hodinky Garminu, klidně volte FR 965, případně FR 955, pokud chcete mít transreflexní displej a případně solární dobíjení.
Hodinky FR 265 bych volil pak v případě, že preferujete menší velikost, kterou nabídne model FR 265S – ty jsou pro menší zápěstí ideální. Mají všechny zásadní funkce a přitom parádní displej. Opět i zde platí, že Garmin má levnější provedení FR 255S, které jsou výrazně levnější, a to zejména bez hudby.
Stručné parametry
Forerunner 265S
- Rozměry: 41,7 × 41,7 × 12,9 mm
- Hmotnost: 39 g
- Displej: 1,1" dotykový AMOLED, rozlišení 360 bodů, Gorilla Glass 3
- Šířka řemínku: 18 mm, vyměnitelný
- Výdrž baterie: až 15 dnů v režimu hodinek, až 24 hodin s GPS, v režimu duální GPS 15 hodin
- Paměť: 8 GB
- Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer), Wi-Fi
- Cena: 11 990 Kč
Forerunner 265
- Rozměry: 46,1 × 46,1 × 12,9 mm
- Hmotnost: 47 g
- Displej: 1,3" dotykový AMOLED, rozlišení 416 bodů, Gorilla Glass 3
- Šířka řemínku: 22 mm, vyměnitelný
- Výdrž baterie: až 13 dnů v režimu hodinek, až 20 hodin s GPS, v režimu duální GPS 14 hodin
- Paměť: 8 GB
- Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer), Wi-Fi
- Cena: 11 990 Kč
Forerunner 965
- Rozměry: 47,2 × 47,2 × 13,2 mm
- Hmotnost: 53 g
- Displej: 1,4" dotykový AMOLED, rozlišení 454 × 454 bodů
- Krycí sklo Gorilla Glass DX
- Titanová luneta, řemínek 22 mm, vyměnitelný
- Výdrž baterie: až 23 dnů v režimu hodinek, až 31 hodin s GPS, v režimu SatIQ 22 hodin a v režimu multiband 19 hodin
- Kompletní mapové podklady
- Paměť: 32 GB
- Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer), Wi-Fi
- Cena: 15 990 Kč
Diskuse k článku (10)