První dojmy a velká fotogalerie: Náramek Vívosmart 3 je lehký, tenký a změří, zda jste ve stresu
Hlavní záložky
Garmin nabízí dva typ náramku - Vívofit a Vívosmart. Zatímco Vívofit je jen vylepšený krokoměr, který vydrží až rok provozu (je napájen knoflíkovými bateriemi), Vívosmart už má - jak název napovídá - základní chytré funkce. Můžete ho mít neustále připojen k mobilu, takže vidíte notifikace a počasí, má optický senzor, který snímá váš tep 24 hodin denně, zobrazí aktuální počasí či ovládá hudbu na mobilu.
Nepřehlédněte: Novinky modelu Vívosmart 3
Matný displej
Vekou změnou na trojce prošel displej. Je překryt matným materiálem, který je na omak stejný jak povrch celého náramku - jako kdyby byl pogumovaný. To trošku zhoršuje ovládání, protože prst po displeji hůře klouže. Na druhou stranu ale nezanechává otisky. Displej je typu OLED a kvůli povrchové úpravě jsou texty a grafika jakoby rozmazané. Čitelnost zkrátka není ideální.
Hodiny nejsou zobrazeny neustále, ale jen tehdy, když zvednete ruku nebo poklepete na displej. Osobně bych ocenil, kdyby byl čas zobrazen neustále, takto je to méně komfortní a neustále ťukám do displeje. Stejně jako u Vívofit 3 si i zde můžete nastavit řadu různých vzhledů, jeden z nich zobrazí i venkovní teplotu, což je fajn. Displej může být orientován na výšku i na šířku.
Pozor na stres
Z nových funkcí stojí za to vyzdvihnout neustálé vyhodnocování vašeho stresu. Z naměřeného tepu a jeho odchylek hodinky určí, zda byste si neměli dát pauzu a zklidnit. K tomu jsou zde dechová relaxační cvičení - postupujete podle instrukíc a zhluboka dýcháte, zadržujete dech apod. Po vzoru chytrých hodinek jsou tu i minuty intenzivní aktivity, které měří, jak moc jste se věnovali aktivnímu pohybu na základě vyšších hodnot srdečního tepu.
Zatím je příliš brzy na nějaké další postřehy a hodnocení, s těmi přijdu za pár dní. Náramek mne ale zaujal a už se těším na verzi s GPS.
Poznámka: Při focení je na foťáku vidět, jak displej poblikává. Proto jsou na některých obrázcích vidět přes displej černé čáry, to jak se data na displeji překreslují určitou frekvencí. Tento efekt ale oči nepozorují. je to ale poprvé, co jsem si toho při focení všimnul. A je to také poprvé, co Garmin použil technologii OLED.
Diskuse k článku (0)