Zajímavost: Když máte na ruce dvoje hodinky, získáte více kroků a minut intenzivní aktivity

5.9.2017
Nezamýšleným efektem synchronizace dat mezi hodinkami se začnete virtuálně více hýbat
Více hodinek, více aktivity

Díky synchronizaci dat mezi hodinkami vám dení Connect začne pořádně nadržovat

Vzhledem k tomu, že produkty Garminu testuji už nějakou řádku let, všímám si, jak se mění přístup k fitness datům. Pokud jste dříve změnili zařízení, co sleduje kroky, během dne, přišli jste v daný okamžik takový počet kroků, kolik napočítalo „staré“ zařízení.

Pro lepší pochopení: Na prvních hodinkách bylo v poledne 5 000 kroků. Nyní jste si nasadili na ruku druhé hodinky, které měly počet kroků nula - protože jste s nimi nechodili. V aplikaci Connect bylo z prvních hodinek uloženo 5 000 kroků. A ty tam byly vidět do doby, než jste s druhými hodinkami tento počet dorovnali. Teprve pak se začínaly počítat kroky další.

Synchronizace mezi hodinkami

Od jisté doby - někdy během letoška – se však začala synchronizovat data mezi všemi zařízeními, co používáte. Sám teď mám aktivní Vívoactive HR, Forerunner 735 XT a Vívosmart 3. Jako hlavní používám Vívosmart 3, kde se mi mají počítat kroky. Díky synchronizaci se týž počet kroků, který ujdu s VS3, ukáže na FR 735 XT i VHR. 

Jenže pokud nasadím na ruku i některé z hodinek, tak se začnou počítat kroky - a minuty intenzivní aktivity či patra - i tam! A místo toho, aby se do aplikace Connect načítala data jen z hlavního zařízení, načítají se z obou - a nějakým algoritmem se párují či dopočítávají.

Kroky se sčítají?

Takže pokud mám po hodině na jedněch hodinkách 5 500 kroků a na druhých 5 800 kroků, není v Connectu uložena větší hodnota z těch dvou, ale hodnota vyšší o onen rozdíl (nebo plus minus nějaké to číslo) – celkem například 6 000 kroků. Zkrátka je zdě nějaký systém, který data doplňuje, páruje či co. A to samé platí pro patra, pokud máte na obou zařízeních barometr, a minuty intenzivní aktivity.

Všiml jsem si toho ve chvíli, kdy jsem na dovolené testoval běh s Vívosmart 3 a aktivitu měřil na všech třech zařízeních. Místo nějakých pěti tisíc kroků mi jich přibylo o tisíc více. A během dovolené jsem nachodil o nějakých 120–130 % kroků více, než by odpovídalo reálu.

Je to každopádně zvláštní a podle mého názoru je to spíše chyba. Garmin totiž nepočítá s tím, že by někdo nosil na rukou dvě zařízení. 

Tagy: