Podrobný průvodce: Jak vypadá záznam aktivity v deníku Connect na webu?

15.6.2017
Jakmile skončíte aktivitu a nahrajete ji pomocí mobilu, Wi-Fi nebo USB kabelu do deníku Connect, můžete se kochat řadou podrobností v záznamu
Mapa a grafy z čidel

Vše, co se nedá dát do grafu, najdete pod mapou

Jedna věc jsou údaje, které sledujete během aktivity - například tempo, srdeční tep, kadenci – a druhá pak další podrobnosti, které si můžete po skončení aktivity prohlédnou v deníku Connect. Ten je přístupný skrze mobilní aplikaci a na webu.

Po přihlášení do deníku se objeví poslední aktivita v boxu Aktivity na záložce Fitness. Uvidíte zde stručný sumář: mapu, pokud šlo o aktivitu s GPS, graf srdečního tepu, pokud šlo o aktivitu bez GPS, a další data: vzdálenost, tempo, rychlost apod. Podstatě více podrobností se ukáže po rozklepnutí aktivity.

Grafy všeho možného

V horní části jsou základní prvky jako vzdálenost, průměrná rychlost nebo tempo, spálené kalorie, čas a získaná nadmořská výška. Následuje mapa aktivity, přičemž si můžete tlačítky plus a minus, případně kolečkem na myši aktivovat zoom. Tlačítkem s kosočtverci si můžete přepnout pohled na mapu: Google, Bing nebo Openstreet, stejně jako pohled z družice. Vpravo je pak místo pro komentáře, poznámky a vidíte zde i zařízení, s nímž byla aktivita pořízena. 

Veškeré ukazatele, které jde dát do grafu, jsou pak vyobrazeny přehledně pod mapu. Jde především o nadmořskou výšku, rychlost a srdeční tep, pokud máte patřičné snímače, uvidíte zde i kadenci (šlapání či běhu), symetrii šlapání či běhu, oscilaci apod. Jak vypadá záznam jízdy s čidly rychlosti a kadence je vidět v tomto článku.

Kompletní podrobnosti

Následují dvě až čtyři záložky, podle toho, zda jste si měřili tep či zda jste po cestě potkali nějaké segmenty. Na první záložce Statistiky jsou umístěny všechny podrobnosti o aktivitě, a to včetně tréninkového efektu či zaznamená teploty. Uvidíte zde i čas pohybu versus dobu pohybu - celkový čas je doba od stisknutí tlačítka Start po ukončení aktivity. Čas pohybu pak doba, po kterou jste se opravdu hýbali; hodinky nebo navigace vyloučí dobu, kdy jste odpočívali a třebas svačili.

Na záložce Rozdělení jsou vypsána jednotlivá kola, pokud jsou k dispozici - ať už automatická (třeba při běhu po kilometru) neno manuální (intervaly). Záložce Čas v zónách ukazuje srdeční tep a jeho rozdělní do zón Z1 až Z5, a konečně Segmenty ukážou všechny segmenty, které jste projeli nebo proběhli (viz tento článek).

A teď se můžete jen kochat, jak ste byli dobří (anebo naopak).

Tagy: