Forerunner 645 Music: Jako všechny novinky, i u těchto najdeme pár problémů

7.6.2018
Namátkou jmenujme špatně fungující minuty intenzivní aktivity, opakující se hlášku „GPS připraveno“ během aktivity či nesprávné určování anaerobního efektu
Forerunner 645 Music

Každou novinku Garminu potkají určité potíže a trvá někdy i více než půl roku, než jsou odstraněny

Oživeno: Dnes dostaly hodinky fw 3.30, který by měl některé problémy řešit. Pokud se mi podaří prodloužit zápůjčku, ještě to rychle vyzkouším.


Žádné hodinky samozřejmě nejsou dokonalé, což se týká i Forerunner 645 Music. Testovaný firmware 3.10 pochází ze začátku dubna, a to je celkem dlouhá doba. Pro vyšší modely Garmin zveřejňuje alespoň betaverze co měsíc a neustále něco opravuje. A FR 645 si pár oprav rozhodně zaslouží. Pojďme se na to postupně podívat:

Nefungující minuty intenzivní aktivity: Ať si připojíte hrudní pás nebo používáte optiku, za aktivitu nedostanete žádné MIA – a můžete se snažit, jak chcete. MIA si vyděláte jen díky krokům. Někde je pravděpodobně chyba, protože za kroky máte MIA získávat jen tehdy, je-li vypnut optický snímač. 

Špatně se určuje aerobní efekt: S předchozím souvisí i špatně vypočtený anaerobní efekt u aktivity. Zatímco na FR 935 či Edge 1030 se jeho hodnota v mém případě pohybuje skoro vždy nad 2.0, u „hustých“ aktivit nad 4.0, u FR 645 se nikdy nedostane nad 1.0 a osciluje kolem 0.5. Někde ve firmwaru bude zakopaný pes.

Zvláštní je také celkem častá hláška „GPS připraveno“ – jako by během aktivity vypadával signál. Ale když srovnávám vzdálenost s jinými zařízeními, se mi zdá, že výpadky musejí být jen velmi krátkodobé, anebo dokonce žádné. Naopak, v porovnání s Edge 1030, pokud odpojím čidlo rychlosti, naměří FR 645 dokonce o pár metrů delší trasu.

Poznámka: Srovnání a testům GPS přijímačů vs. čidlo rychlosti se ještě budu věnovat v samostatném článku.

A nakonec jedna drobnost, která potkala všechny novinky, co jsem kdy testoval – restart uprostřed aktivity. Tentokrát se mi jej dokonce podařilo zachytit na fotku, protože jsem přesně v té chvíli chtěl vyfotit FR 645 vedle Edge 1030 na řídítkách. Neuvěřitelná náhoda. Ale během třítýdenního testu se to stalo jen jednou, takže je to úplně ok.