Edge Touring Pro a Pro Plus: Základní mapové cyklonavigace postupně končí a zlevňují

18.10.2017
Tyto modely sice nepodporují propojení s mobilem přes Bluetooth, ale pokud chcete mít na kole mapy, je toto ideální koupě. Právě teď, protože Garmin snížil ceny. A za chvíli možná už nebudou!
Edge Touring Pro

Sice starší, ale stále velmi dobré navigace s mapami Topo Czech

Nejlevnější mapová cyklonavigace Edge Touring Pro (a vyšší model Pro Plus) je určena spíše pro turistiku než pro ryze závodní využití jako Edge 520, Edge 820 a Edge 1000. Nenabízí tak pokročilé tréninkové funkce (ale základní funkci jako závod proti vlastní aktivitě tu najdete), ale orientuje se spíše na navigaci a zobrazení mapy. Má také nízké rozlišení, jen 160 × 240 bodů, což je stejně jako modely řady eTrex 25 a 35, s nimiž má řadu společných.

Velikost displeje je někde mezi Edge 820 a Edge 1000, konkrétně 2,6", což je pro zobrazení mapy výhoda; mapa je ale poněkud hrubá a nezobrazí tolik detailů. Někde mezi těmito modely se také nachází fyzické rozměry Edge Touring - není ani malý, ale ani příliš velký.

Oproti eTrex je ale Edge Touring poháněn akumulátorem s výdrží okolo 15 hodin, takže kdykoliv budete stahovat jízdy do počítače, navigace se dobije. Oproti řadě eTrex, Oregon a dalším modelům Edge (vyjma Edge 20) chybí Bluetooth připojení k mobilu, takže synchronizace funguje jen z počítače a zapomenout můžete na počasí či notifikace z mobilu.

Navigace podporuje slot na karty SD, takže další mapy si můžete koupit přímo na kartě a nemusíte ji stahovat a instalovat z internetu. Navíc je v dodávce jak cyklomapa Evropy, tak Topo Czech, což umí až model Edge 1000 a Edge 1030. Základní model za 5 490 Kč je tak velmi výhodnou koupí. Nevýhodou je absence barometru a možnosti připojit snímač tepu přes ANT+.

To umí až verze Touring Pro Plus, která tak může zobrazit nastoupané metry během jízdy, a také připojit snímač tepu. Další podporované snímače ANT+ jsou už jen pro elektrokola - senzor rychlosti a kadence. S barometrem přichází ruku v ruce i vnitřní snímač teploty - další užitečná funkce. Tento model pak stojí 6 490 Kč. 

Ještě nedávno stála základní verze navigace 6 490 Kč a vyšší 7 990 Kč, nižší ceny jsou důsledkem doprodeje, takže lze brzy očekávat stažení z nabídky. 

Tagy: