Jak se cvičí s hodinkami Vívoactive 3: Nově můžete přidávat zátěž v sériích rovnou během tréninku

16.12.2017
Stejně jako Fénix 5 nebo Forunner 935 umí i Vívoactive během cvičení přidávat zátěž k sériím. Potěší i podrobný přehled aktivity přímo v hodinkách
Vívoactive 3 v posilovně

Nejen pro běh, lyže či kolo se hodí hodinky Vívoactive 3. Aktivita Síla je už celkem pokročilá a propracovaná 

Ještě nedávno bylo jedinou funkcí aktivity Síla v chytrých hodinkách Garminu sledování tepu v průběhu cvičení. Letos byla tato aktivita vylepšena v náramku Vívosmart 3, a to o měření počtu opakování, které uděláte v průběhu série. Náramek se navíc snaží určit, o jaký typ cviku šlo - benchpress, rozpažování, klik apod. A nutno říct, že se to náramku tak v 50 % případů skutečně podaří odhalit.

Stejnou funkci dostal také náramek Vívosport, což je v podstatě Vívosmart 3 vylepšený o snímač GPS. Oba náramky umí kromě samotného měření počtu opakování také po dokončení série zeditovat počet opakování, protože ne vždy to náramek změří dobře (resp. skoro nikdy se netrefí). 

Hodinky s více možnostmi

A tutéž možnost mají i nové hodinky Vívoactive 3, stejně jako Forerunner 935 a Fénix 5 ve firmwaru 6.00. Hodinky mají oproti náramku navíc ještě jednu funkci: pokud zvolíte editaci počtu opakování po dokončení série, můžete rovnou přidat i hmotnost závaží, s nímž jste cvičili. U náramků toto jde až posléze v deníku Connect. Hodinky také umí po dokončení cvičení zobrazit v přehledu počet opakování, sérií i celkovou hmotnost, s níž jste cvičili.

Samotná aktivita probíhá podobně jako u Vívosmart 3 (viz dřívější článek). Poklepáním spustíte novou sadu, poklepáním ji ukončíte a přejdete  do režimu odpočinku. V této chvíli můžete upravit počet opakování a přidat hmotnost. Zadávání probíhá na kruhovém číselníku, maže se swipe gestem po displeji.

Pokud je počet opakování správný a vy chcete jen zadat hmotnost, máte smůlu - v takovém případě je nutno znovu zadat i počet opakování. A pokud chcete jen změnit počet opakování, ale nezadávat hmotnost, je se nutno po zadání počtu opakování vrátit dvakrát zpět; jinak po vás hodinky budou hmotnost chtít.

Omezené možnosti zobrazení

Během odpočinku se zobrazuje pouze čas aktuální dobu odpočinku a tep, nic víc - není možné listovat datovými obrazovkami a podívat se třeba, kolik je hodin. To lze jen během cvičení, což je poněkud nelogické: Když cvičíte, nemáte čas dívat se na displej hodinek. To Fénix 5 řeší podstatně lépe. Je zkrátka poznat, že Vívoactive 3 má oproti vyšší řadě hodinek určitá omezení.

Aktivitu ukončíte klasicky tlačítkem a pak ji uložíte. V historii si pak můžete aktivitu prohlédnout. Jak na počítači, tak v mobilní aplikaci, můžete změnit jednotlivé cviky, pokud nebyly rozpoznány správně, stejně jako přidat/upravit hmotnost.