Triatlonové hodinky Forerunner 735XT výrazně zlevnily. Vyplatí se?

11.11.2017
Před pár dny jsem si stěžoval na to, že cena modelu Forerunner 735 XT je oproti Fénix 3 HR (nyní v akci) nasazena příliš vysoko. Jakoby mě Garmin vyslyšel a hodinky zlevnil o 2 500 Kč
Forerunner 735 XT

Velikost a nízká hmotnost triatlonových hodinek je vykoupena nižší výdrží

Tyto hodinky jsem testoval dvakrát. Jednou, když byly uvedeny na trh, podruhé letos v létě, když jsem potřeboval mít nějaký produkt, který je kompatibilní s pokročilým hrudními pásy HRM-Run2 a HRM-Swim.

Nepřehlédněte:

Z obou článků bylo celkem patrno, že mne hodinky trochu zklamaly. Jednak svou vysokou cenou 11 990 Kč – o tři tisíce více stojí výrazně lepší model Forerunner 935 – a jednak svou nízkou výdrží. Ta je v porovnání s ostatními modely opravdu slabá. Přece jen hodinky, které s GPS reálně vydrží jen okolo 10 hodin, nejsou pro triatlon úplně vhodné; Forerunner 935 má při přibližně stejné hmotnosti výdrž skoro dvojnásobnou.

Také chybějící barometr mne u multisportovních hodinek moc radosti neudělal, zvlášť, když starší model 920 XT ho má. Chybí i teploměr, který je s barometrem těsně spjat. Když chybí barometr, nevidíte při aktivitě nastoupanou a sestoupanou výšku - ostatně to jsem podrobně rozebral nedávno. Když chybí teploměr, nemáte představu o tom, zda je bezpečné vjet nebo vběhnout do bláta či zda led na potoku povolí, či vydrží (a je tedy nad, nebo pod nulou).

Zatímco ještě před pár dny byla cena hodinek zmíněných 11 990 Kč, nyní je Garmin zlevnil, a to na 9 490 Kč. Model s pásem HRM-Run2 pak stojí 10 990 Kč (dříve 13 990 Kč), triatlonový bundle pak pořídíte za 13 990 Kč (dříve 15 990 Kč). A to už je cena, o které se dá přemýšlet.

Tip: Dynamika běhu aneb Co všechno umí změřit hrudní pás HRM-Run2 a HRM-Tri

Na druhou stranu Fénix 3 HR stojí v akci 9 990 Kč a to má zmíněný barometr a oproti FR 735 XT také výrazně vyšší výdrž. Ovšem, jak píše Garmin na svém webu, „Nový model si neklade za cíl nahradit Forerunner 920XT s jeho vynikajícím displejem a úžasnou výdrží, ale doplnit nabídku multisportovních GPS sporttesterů tak, aby jej mohli používat právě sportovci menších postav a vyznavači ultra lehkých sporttesterů.“

Neměli byste minout:

Takže pokud potřebujete pokročilé funkce hrudních pásů HRM-Run, HRM-Tri nebo HRM-Swim, máte malou ručku a nechcete těžké Fénix 3/3 HR, pak by mohly být hodinky FR 735 XT přesně pro vás. Za sníženou cenu se už vyplatí. Nehledě na to, že některé obchody je prodávají za cenu 8 790 Kč.