Forerunner 935: Velká fotogalerie nejlepších triatlonových hodinek současnosti. Lepších než Fénix 5?

5.6.2017
Jsou lehké. Neuvěřitelně lehké. To je první a hlavní dojem z nošení nových hodinek Forerunner 935, které jsou funkčně zcela totožné s modelem Fénix 5. Nižší hmotnosti bylo dosaženo lehčími materiály

Ještě než se podělím o první dojmy, je tu první ochutnávka fotografií nedávno představených hodinek Forerunner 935. Jak už název napovídá, jde především o hodinky pro běžce a triatlonisty, nicméně ve skutečnosti jsou stejně univerzální jako Fénix 5. Mají totožné menu, funkce, liší se jen provedením - místo kompozitních materiálů je tu odolný plast.

Nepřehledněte: Funkce, které mají hodinky Forerunner 935 navíc oproti FR 735XT

Díky tomu činí hmotnost jen 49 gramů, což je skoro stejně, jako váží model Forerunner 735 XT - ten ale vydrží o poznání kratší dobu, na GPS jen 14 hodin, zatímco FR935 výborných 24 hodin, což je mimochodem shodně jako Fénix 5. Rozdíl v hmotnosti je ale 35 gramů, což už je na ruce hodně znát. Právě jsem z ruky sundal Vívoactive HR (moje vlastní hodinky, které mám přes rok) a ty váží stejně jako FR935. A zatímco při přechodu na Fénix 5X se extra váha (+cca 50 g) okamžitě projevila, u FR935 jsem si nějaké změny na zápěstí vůbec nevšiml.

Tip: Srovnání velikosti a tloušťky s dalšími hodinkami Farminu včetně Fénix 5/5S/5X

Hodinky jsou také velmi tenké a menší než Fénix 5X, takže budou méně vadit při oblékání zejména zimního oblečení, rukavic, košil a sak. Bohužel Fénix 5X jsem už musel vrátit (právě pracuji na zbytku recenze), takže jsem nemohl pořídit srovnávací fotografie. Na obrázcích je alespoň srovnání s mými Vívoactive HR, které ač papírově tenčí, jsou ve skutečnost tlustší kvůli více vystouplému snímači tepu.

Nesmíte minout: Třetí díl recenze Fénix 5X

A proč jsou podle mne Forerunner 935 nejlepší triatlonové a běžecké hodinky současnosti, když jsou funkčně shodné s F5? Jednoduše proto, že nejsou tak mohutné a při aktivitě o nich ani nevíte. Nehledě na to, že stojí o tisícovku méně než F5 a ještě mají navíc Wi-Fi.

Skvěle čitelný displej

Na přímém slunci je displej čitelný nejlépe. Nechybí ale silné podsvícení, které je aktivováno pohybem nebo tlačítkem