Pomůže čidlo rychlosti? Srovnání jízd Forerunner 935 se senzorem vs. Edge 705 pouze s GPS

21.6.2017
Pokud často jezdíte v lese, kde je špatný výhled na GPS satelity, je čidlo rychlosti neocenitelným pomocníkem. Díky němu nepřijdete o najeté kilometry
Forerunner 935

Hodinky měly připojeny čidlo rychlosti

Samozřejmě je to jen obrazně řečeno - ujedete stále stejnou vzdálenost jak s čidlem, tak bez čidla. Jen vám navigace bez čidla naměří kratší vzdálenost. Čidla rychlosti a kadence jsem již testoval dříve a nutno uznat, že jsou to dobří pomocníci. Čidlo rychlosti (neboli senzor tempa) pomůže ve chvíli, kdy GPS nestíhá měřit ujetou vzdálenost kvůli špatnému signálu, čidlo kadence zase ukazuje důležitá data pro trénink. 

S čidlem rychlosti mám aktuálně spárovány hodinky Forerunner 935, zatímce Edge 705 se spoléhá jen na GPS. Při jízdě, která trvala přes čtyři hodiny a většinu času jsem strávil v lese a průjezdem Brna, ukázaly hodinky o téměř kilometr delší trasu. Na obou zařízeních nebyly zapnuto vypínání stopek při zastavení, takže běžely po celou dobu aktivity, což je vidět ze srovnání časů. 

Zajímavé je i srovnání času pohybu - Edge 705 s GPS ukazuje 3:50 h, FR 935 o tři minuty méně. Je to pravděpodobně dáno tím, že jsem kolo na několika místech i přenášel, takže zatímco Edge detekoval pohyb, hodinky nikoliv. Z toho důvodu se liší i průměrná rychlost celková i rychlost pohybu.