Náramek Vívosmart 3 je tak malý, že došlo k řadě zjednodušení a omezení

18.8.2017
Oproti starším modelům Vívosmart HR a Vívosmart HR+ s GPS přišla novinka o výměnné pásky a zmenšila se i velikost displeje
Vívosmart 3

Nový náramek je lehčí a tenčí než předchůci

Ještě nedávno byly náramky Vívosmart HR a Vívosmart HR+ nejvyššími modely Garminu pro ty, co nechtěli na ruce nosit klasické chytré hodinky. Tyto modely se liší především přijímačem GPS - plusko jej má, základní verze nikoliv. Oba náramky mají grafický displej, který může být otočen na široko nebo na výšku. Verze HR+ je o něco tlustší (15 mm oproti 12,3 mm) a o pár gramů těžší (31 g oproti 29 g). 

Novinka Vívosmart 3 oba tyto náramky fyzickými rozměry naprosto deklasuje. Je tenčí - 9,6 mm - a lehčí, váží jen 20,5 g s menším náramkem. Přitom udávaná výdrž okolo 5 dnů zůstává. Náramek se tak pohodlněji nosí a oproti modelu HR+ není tak tlustý - to vadí především u oblečení s tenkými rukávy. Zkrátka trojku na ruce neucitíte a její přítomnost na ruce nikterak neomezuje. Mimochodem, je dokonce lehčí než Vívofit 3!

Má to však několik ale. Především došlo k fyzickému zmenšení displeje i snížení rozlišení. Zobrazovaná data jsou tak více nahuštěná a na displeji se ukazují mnohé zkratky, které zhoršují orientaci. Také čitelnost notifikací je celkem mizerná, např. u Whatsapp ani leckdy není vidět celé jméno odesílatele zprávy. Změny jsou následující:

  • rozlišení displeje: 128 × 64 px vs. 160 × 68 px
  • velikost displeje: 19,2 × 9,6 mm vs. 25,3 × 10,7 mm

Další velkou změnou je provedení náramku. Můžete si jej pořídit s náramkem o velikosti L a XL a to ve dvou barevných provedeních: černá a purpurová, přičemž jen černá má možnost náramku o velikosti XL (tedy toho většího). A teď to hlavní: tělo zařízení je pevně integrováno do náramku, takže náramky si nemůžete vyměnit jako u starších modelů. Co si koupíte, to zkrátka máte.

Poslední zvláštní změnou je absence tlačítka. To u starších modelů umožňovovalo vstup do menu, spuštění aktivity či rozsvícení displeje. Nyní se všechno řeší jen klepnutím na displej, šudláním a případně poklepáním. Není to moc pohodlné a když máte rukavice, smůla. (Mimochodem, Vívosmart 3 nelze vypnout.) Zkrátka některá zjednodušení se mi zdají spíše kontraproduktivní.

Zdroj: 
DC Rainmaker