Kameru Virb Ultra 30 lze ovládat i z hodinek Vívoactive HR. Má to ale určitá omezení

31.5.2017
O tom, že akční a podvodní kameru Virb Ultra 30 lze ovládat z hodinek, jsem psal nedávno. Šlo však o špičkový model Fénix 5X s nedotykovým displejem. Je ale ovládání komfortní i na modelu Vívoactive HR s dotykem?
Dálkové ovládání

Nahrávání spustíte červeným tlačítkem

Upřímně řečeno, když jsem se po dvou měsících strávených s Fénix 5X vrátil k Vívoactive HR, bylo to jako jezdit  BMW a pak škodovkou. Vívoactive HR jsou funkčně dobré hodinky, ale spousta věcí mi najednou chybí. Zejména nedotykový displej a styl ovládání pomocí tlačítek, aktivita plavání neukazuje SWOLF či čas, za který uplavu kilometr, nelze připojit pás HRM-Swim, více ukazatelů na displeji při aktivitě, chybějící grafický výškoměr atd. Zkrátka je hodně poznat, jak nabušené hodinky Fénix 5X vlastně jsou.

Funguje i dálková aktivace

Rozdíl je i v ovládání kamery Virb. Doplňek si standardně zapnete v nastavení a jakmile se k němu swipe gestem dostanete, bude se snažit s pojit s Virbem přes Bluetooth - to znamená provést párování. Jakmile hodinky spárujete, doplněk se s nimi spojí a zobrazí ikonu pro nahrávání plus aktuální nastavení videa. Pokud je zapnutá dálková aktivace, zobrazí se připojení i tehdy, pokud je kamera vypnutá (a začátkem nahrání ji probudíte). Je-li kamera spuštěná, zobrazí se také stav nabití baterie Virbu.

Nepřehlédněte: Dálkové ovládání kamery Virb z hodinek Fénix

Nyní můžete červeným tlačítkem spustit nahrávání, přičemž budete vidět, kolik nahrávacího času zbývá - podle aktuálního místa. Když chcete video zastavit, zmáčknete to samé tlačítko (nyní ale červený čtvereček). Swipe gestem se také můžete posunout doprava či doleva, čímž zobrazíte další obrazovku sloužící pro vytvoření fotografie.

Když pak podržíte tlačítko Start, zobrazí se menu, z něhož zvolíte Nastavení Virb a dostanete se do stejného menu jako na Fénix 5X. A zde si můžete upravit základní nastavení videa či fotografií. Nelze ovšem měnit vše, ostatně o tom jsem už psal. Z doplňku je možné vyskočit, i když nahráváte, a třeba se podívat, kolik je hodin, nebo jaké je počasí. A když se doplňku vrátíte, uvidíte, že nahrávání stále pokračuje.

V aktivitě máte smůlu

Toto je v podstatě stejné jako na Fénixech - jen s tím rozdílem, že VHR mají dotykový displej. Co ale na VHR nefunguje, je zobrazení datové obrazovky ovládání kamery Virb při aktivitě. Zatímco na Fénixem se v případě, kdy je kamera zapnutá, či je povolena dálkové aktivace, ukáže týž doplněk jako datová obrazovka přímo v aktivitě, na VHR nikoliv.

Jak tedy docílit, abyste mohli ovládat kameru i při aktivitě? Na to musíte jít oklikou. Nejdříve je třeba se dostat do režimu hodinek, a to podržením prstu na displeji. Pak se přepnout na patřičný doplněk a voilá, můžete nahrávat! Když nahrávání ukončíte, vrátíte se zase k ativitě. Nutno podotknout, že pokud nenahráváte, hodinky vás z doplňku k aktivitě vrátí po chvílce samy; podržením prstu na displej se ale opět vy vrátíte ke kameře. Není to ideální, ale nějak to funguje.

A na závěr jedno video, jak si lze s Virb Ultra 30 hrát pod vodou.