Edge 1030 má stále problémy se snímačem teploty. Ukazuje méně, než je skutečnost

2.12.2018
Nedávno jsem v rámci reklamace obdržel nové zařízení Edge 1030. A ukázalo se, že se stále potýká se dvěma - celkem zásadními - problémy
Zimní pohádka

Když napadne sníh, je čas vyrazit do přírody

O tom, že ani po updatu firmwaru neukazuje Edge 1030 správně velkovní teplotu, jsem psal už v lednu tohoto roku. Neprve, před verzí 4.0 ukazoval více, než byla reálná venkovní teplota, a to o 1,5–2 stupně. Po updatu na betu 3.77 a následně finálku se měl ukazatel teploty spravit. Ale nestalo se tak. Ukazoval naopak o 2,5–3 stupně méně. 

A to se za celou dobu bohužel nezměnilo. A podle ohlasů ve fórech to nebyl jen můj problém. Když jsem pak zařízení kvůli modravým artefaktům na okrajích displeje reklamoval a obdržel nový kus, čidlo teploty fungovalo úplně stejně: špatně. Ostatně dobře je to vidět na srovnání s hodinkami Forerunner 935, které jsou naopak poměrně přesné - porovnával jsem mnohokrát s dalšími čidly teploty a rozdíly byly minimální. Edge 1030 opět ukazuje zhruba o 3 stupně méně.

A bohužel se projevila i další vada, na kterou jsem sporadicky narazil u staršího modelu - i po několika jízdách stav nabití baterie neustále ukazuje 100 %. Spraví se to až ve chvíli, kdy navigaci připojím k počítači a začne se dobíjet. Pak se stav aktualizuje. Naštěstí se to stává velmi sporadicky a stačí navigaci připojit jen na pár minut a je to.