Calibre a Calendar Watch Face: Abyste měli kalendář vždy po ruce

28.2.2017
Hodinky Garminu standardně kalendář nemají - ani jako vzhled hodinek, ani jako doplněk nebo aplikaci. Pokud se chcete podívat, jaký den bude jaké datum a naopak, musíte si doinstalovat vlastní
Calibre

Vzhled hodinek Calibre je jednoduchý, ale přehledný. Umí zobrazit i výšku u hodinek s barometrem

Calibre

Autor: Petr Koula
Velikost: 47 kB
Stáhněte z Connect IQ

Jednoznačně nejlepší vzhled hodinek s kalendářem je Calibre, který má na svém kontě hezkou řádku zajímavých a užitečných aplikací. V horní části je zobrazen stav nabití baterie, pak dvě uživatelská pole, kde můžete mít například počet kroků, nejbližší východ nebo západ slunce či nadmořskou výšku; vše si nastavíte v Garmin Connect na mobilu, stejně jako barvy.

Následuje velký a dobře čitelný čas, potom kalendář - jde změnit, zda je prvním dnem týdne neděle či pondělí. Zobrazuje se aktuální měsíc s tím, že je vidět vždy celý týden. Pokud je ovšem posledním dnem týdne neděle, neukáže se již týden následující a musíte tak počkat do pondělka, abyste viděli další měsíc.

Ve spodní liště pak už jen vidíte, zda je aktivní připojení k mobilu (BT), budíček (Alarm) a počet nepřečtených notifikací. 

Calendar Watch Face

Autor: r.485
Velikost: 29 kB
Stáhněte z Connect IQ

Oproti Calbire zobrazuje tento vzhled více informací, působí už ale trochu nepřehledně. Výhodou je, že aktuální týden je vždy první, takže vidíte pět týdnů dopředu. Čísla jsou trochu větší, takže se v kalendáři snadněji zorientujete. V horní části se zobrazuje čas, počet kroků, spálené kalorie, ušlá vzdálenost, počet zpráv, stav baterie atd. (Na obrázku je u fitness ukazatelů nula, protože mám trackování vypnuto.)

V nastavení vzhledu můžete měnit barvy jednotlivých položek, nemůžete ovlivnit ale to, co bude vidět. Stejně tak chybí třeba zobrazení výšky. Plná verze, která toto nastavení umožňuje, stojí 3,99 eur a registrace se provádí po zaplacení skrze Paypal právě v nastavení. 

Tento vzhled existuje i jako doplněk. První obrazovka ukazuje úplně to samé jako vzhled hodinek, když ale na ni klepnete, ukáže se místo času aktuální stav fáze měsíce plus čas východu a západu slunce. To samé se ukáže ve chvíli, když stisknete tlačítko Start.

Další klepnutí posune kalendář o týden a současně se změní i fáze měsíce a časy východu/západu v kontextu posunutého týdne. Takto si můžete zobrazit kalendář na libovolnou dobu dopředu. Když na displeji podržíte prst, posunete se kalendář zase o týden zpět. 

Když podržíte tlačítko Start, zobrazí se fáze měsíce na čtyři týdny dopředu. Do základní obrazovky se vrátíte levým tlačítkem - ukáže se zase čas a další ukazatele. Plná verze stojí opět 3,99 eur a kromě změny barev také odekmne posouvání kalednáře za hranici cca dvou měsíců (zkrátka uvidíte dále do budoucnosti). 

Stáhněte doplněk z Connect IQ

Zdroj: 
Connect IQ