Beta firmware pro Forerunner 935 a Fénix 5 opravuje podstatné chyby a přidává nové funkce

12.2.2018
Mezi novinky patří doplněk východ a západ slunce včetně upozornění a doplněk pro zobrazení více časových zón. Firmware také řeší problém s připojení s mobily Huawei (Honor)
Východ a západ slunce

Nový widget je celkem praktický, východ a západ slunce si ale můžete nastavit přímo na vzhled hodinek

Už delší dobu jsem si stěžoval na to, že moje hodinky Forerunner 935 (které jsou až na provedení stejné jako Fénix 5) od firmwaru 7.54 špatně pracují s minutami intenzivní aktivity. Při jízdě na kole se nenačetly buď žádné, nebo jen několik jednotek místo celých stovek.

Minuty intenzivní aktivity jsem si mohl vydělat buď jen během, nebo vypnutím optického snímače a chozením - když je vypnut senzor, minuty intenzivní aktivity se určují na základě počtu kroků a splnění denního cíle. A to není úplně ideální. Za minulý týden, kdy jsem ležel s chřipkou, se mi podařilo takto získat pět set minut - aniž bych měl na hodinkách puštěnou jakoukoliv aktivitu (jen jedno víkendové lyžování). 

Druhou zásadní chybou budiž nefunkční gesto pro rozsvícení displeje. Zvednete ruku a displej zůstane zhnasnutý. Fakt blbá chyba, zejména když běžíte potmě a musíte si hodinky aktivovat ručně tlačítkem. Obě tyto chyby přetrvaly i do finálního firmwaru 7.60 a musel jsem s nimi žít už někdy od Vánoc. Fakt to naštve u hodinek za skoro 15 tisíc korun.

Minulý týden se na webu Garminu objevila nová beta 7.93, která tyto problémy konečně vyřešila - alespoň u mne. Dnešní testovací jízda na kole připsala přes 250 minut intenzivní aktivity a gesto pro podsvícení už také funguje. Kromě opravy těchto zásadních chyb přidal Garmin ještě dva nové doplňky. 

Stahujte:

Kdy zapadá?

První z nich je východ a západ slunce. Pro tuto funkci už existuje řada doplňků, jeden dokonce přímo od Garminu. Ten však nebyl aktualizován už přes dva roky, nehledě na to, že nativní doplněk netrpí prodlevou při načítání. Na displeji doplňku se ukáže východ a západ slunce včetně doby, kdy započne rozbřesk a kdy se zcela setmí. Lze si zobrazit i další dny pomocí tlačítka Start.

Východ a západ měsíce ale chybí. Na druhou stranu si můžete přidat upozornění do východu i do západu slunce, což se hodí, když třeba chcete být doma ještě za světla - abyste se nezapomněli někde v lese. Něco podobného má třeba i navigace Edge 1030. 

Časové zóny

Druhým zajímavým doplňkem jsou časové zóny - můžete si přidat až čtyři různé časy, které se zobrazují včetně názvu (ten lze upravit) uprostřed čtyřiadvacetihodinovky. Šipky na okraji prak reprezenzují jednotlivé časy. Praktické, graficky povedené. Ani jeden doplněk není zcela počeštěn (tedy spíše vůbec) - ale je to zatím beta. 

Celý přehled změn od poslední finálky 7.60 je zde:

 • Doplněk pro čas východu a západu slunce
 • Doplněk pro další časové zóny
 • Možnost nastavit parametry power metery vč. délky klik
 • Vylepšeno snímání srdečního tepu při odpočinku 
 • Oprava problémů připojení k mobilům Huawei
 • Oprava problému s podsvícením displeje (gesto, klávesy)
 • Oprava problému, kdy nebylo možné přidat nová upozornění (budíček)
 • Oprava problému, kdy se nesprávně ukazoval počet délek při plavání
 • Oprava problému s výškoměrem při aktivitě Jumpmaster 
 • Oprava problému s vysílačem tepové frekvence, pokud byl spuštěn z rychlého menu 
 • Oprava problému s baterkou, která se zhasínala pohybem ruky

Tip: Jak stáhnout a nainstalovat nový firmware do hodinek a navigací Garmin.